Stopiņu novadā sāk Kultūras centra būvniecību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Svinīgā ceremonijā iemūrējot kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, uzsākta Stopiņu novada Kultūras centra būvniecība.  

Kultūras centrs būs pirmais no Stopiņu novada centra attīstības vīzijas realizētajiem projektiem un tas atrodas Ulbrokā, Institūta ielā 3.

Kapsulu nama pamatos iemūrēja Stopiņa novada domes priekšsēdētāja kopā ar projekta izstrādātājiem SIA “AB Krasts” un būvdarbu veicējiem SIA “Arčers”, informēja SIA "Arčers".

Iepirkumu uzraudzības biroja informācija liecina, ka būvniecības izmaksas ir 9,27 miljoni eiro.

Iecere būvēt jaunu kultūras centru radās jau pirms vairāk nekā desmit gadiem, kad tika rezervēta zeme Ulbrokas centrā un izveidota centra attīstības vīzija.

Stopiņu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne (Latvijas Reģionu apvienība) norādīja, ka Kultūras centra projekta mērķis ir nodrošināt augstas kvalitātes profesionālās un amatiermākslas kultūras pieejamību Stopiņu novadā, kā arī kvalitatīvu pakalpojumu pieejamību bibliotēkā, muzejā un dzimtsarakstu nodaļā.

“Kultūras telpas attīstība stiprina mūsu iedzīvotāju vietas piederību, padara mūs radošākus un saliedētākus,” sacīja Stopiņu novada domes priekšsēdētāja.

Līdz ar jaunā Kultūras centra būvniecību tiks labiekārtota arī apkārtējā teritorija, izveidoti apstādījumi un veikti apzaļumošanas darbi.   

Pēdējos desmit gados Stopiņu novadā ir būtiski pieaudzis iedzīvotāju skaits, un šobrīd Stopiņu novadā savu dzīvesvietu ir deklarējuši 10 968 iedzīvotāji. Līdz ar iedzīvotāju skaita pieaugumu un plašo kultūras pasākumu klāstu krietni par mazu kļuvis esošais Ulbrokas kultūras nams ar 200 skatītāju vietām.

Īstenojot ieceri par kultūras centra celtniecību, tika izsludināts metu konkurss, arhitekti iesniedza vairākus metus un notika novada iedzīvotāju balsojums, lai izvēlētos piemērotāko ēku. 2013. gada oktobrī iedzīvotājiem tika prezentēts SIA “AB Krasts” izstrādātais jaunā Kultūras centra projekts, kurā atradīsies divas pasākumu zāles – viena ar gandrīz 400 skatītāju vietām zālē un 100 skatītāju vietām balkonā, otra ar 200 skatītāju vietām.

Tāpat ēkā būs mēģinājumu telpas kolektīviem un kultūras centra profesionālās darbības nodrošināšanai. Uz jaunajām telpām pārcelsies arī Dzimtsarakstu nodaļa ar laulību reģistrācijas zāli, Ulbrokas bibliotēka, Stopiņu novada vēstures muzejs, un tiks atvērta arī semināru zāle – “zaļā klase”. Kopējā būves platība būs 5713,4 m2, turklāt blakus kultūras centram tiks izveidota autostāvvieta, un teritoriju labiekārtos – ēku un pie tās esošo strūklaku izgaismos.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti