Dienas ziņas

Pašvaldībās atšķirīga nostāja par uguņošanu Vecgada vakarā

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Stiprinās valdības sadarbību ar reģioniem

Stiprinās valdības sadarbību ar pašvaldībām

Latvijas pašvaldību vadītāji vienojās ar premjeru Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība"), ka tiksies vismaz reizi pusgadā. To paziņoja Kariņš pēc tikšanās ar vietvaru vadītājiem. Puses pārrunāja daudzus pašvaldību sasāpējušos jautājumus.

Uz tikšanos ar Kariņu vietvaru vadītāji atnāca ar jautājumiem, kas pašvaldībās jau ilgāku laiku ir sasāpējuši. Atskaitot energoresursu problēmas un budžeta veidošanu, vietvaras grib uzlabot kadastrālās uzmērīšanas procesu, kas patlaban ir ļoti ilgstošs. Turklāt vajadzētu paātrināt pieteikumu izskatīšanu līdzfinansējuma saņemšanai no Eiropas struktūrfondiem.

Visbeidzot pašvaldības sagaida aktīvāku sadarbību ar valdību. "Mēs noteikti pieskarsimies un tiešām runāsim par šo sadarbību, kas ir vajadzīga, par demokrātijas veicināšanu, kādā veidā tiešām pašvaldību iesaiste notiek. Un es domāju, ka arī pašvaldību vadītāji iedos savu informāciju no reģioniem, veidojot premjera priekšstatu par to, kas notiek Latvijā," sacīja Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis.

Premjers Krišjānis Kariņš uzsvēra, ka ir svarīgi panākt Latvijas ekonomikas transformāciju. Un tas ir iespējams tikai tad, ja valsts sadarbosies ar pašvaldībām.

"Šodienas tikšanās, manā vērtējumā, bija ļoti vērtīga, labā gaisotnē. No abām pusēm mēs ierosinājām, ka mēs varētu šādu plašāku tikšanos rīkot reizi pusgadā. Protams, lielākā regularitātē ar pašvaldību vadības pārstāvjiem," sacīja Kariņš.

Premjers un vietvaru vadītāji vienojās strādāt pie tā, lai identificētu piecas galvenās tautsaimniecības jomas, kurās ir nepieciešami uzlabojumi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti