Starptautisko operāciju karavīri sociālo rehabilitāciju varēs saņemt kopā ar ģimeni

Karavīriem un zemessargiem, kuri atgriezušies no starptautiskajām operācijām, būs iespēja saņemt sociālo rehabilitāciju kopā ar viņu ģimenēm – laulāto un nepilngadīgajiem bērniem. To ceturtdien, 20. janvārī, galīgajā lasījumā atbalstīja Saeima.

Likums stājas spēkā no tā izsludināšanas brīža.

Pašlaik Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīri piedalās četrās starptautiskajās operācijās, skaidrots likumprojekta anotācijā.

Nacionālo bruņoto spēku karavīru desmit dienu rehabilitācija pēc dalības starptautiskajās operācijās notiek piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros.

Pēc atgriešanās no starptautiskās operācijas sociālās rehabilitācijas mērķis ir karavīru vai zemessargu sociālā statusa atgriešana un iekļaušanās sabiedrībā. Sociālās rehabilitācijas ilgums ir desmit dienas, karavīrs uz to tiek nosūtīts trīs mēnešu laikā pēc atgriešanās no starptautiskās operācijas, tādējādi šo desmit dienu laikā karavīram nav iespējas būt kopā ar savu laulāto un bērniem.

Veicot karavīru aptauju, 83% no karavīriem uzskata, ka sociālā rehabilitācija pēc atgriešanās no starptautiskās operācijas ir nepieciešama kopā ar ģimenes locekļiem. Jāņem vērā, ka arī ģimenes locekļu dzīve dzimtenē bez laulātā klātbūtnes atstāj iespaidu uz savstarpējām attiecībām, skaidroja grozījumu autori.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt