Rīta Panorāma

Dārzeņu neraža – ka iet zemniekiem? Intervija ar Edīti Strazdiņu

Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar uzņēmuma "Latvijas Mobilais Telefons" prezidentu Juri Bindi

Aglonā atzīmēs Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņēmšanas svētkus

Stankevičs: Svētki Aglonā ir pārsnieguši vienas konfesijas ietvarus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki jau sen ir pārsnieguši vienas konfesijas ietvarus, intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” sacīja Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Viņš atzina, ka svētki, kuri tuvākajās dienās kā vienmēr notiek Aglonā, piesaista arī neticīgos. Kopumā ik gadu svētkus apmeklē 50 000 – 60 000 cilvēku. Daļa apmeklētāju atbrauc tikai uz kādu konkrētu pasākumu.

Vaicāts, kā vērtē cilvēkus, kuri Aglonā ierodas tikai izrādīšanās pēc, Stankevičs atteica: „Lai tas paliek uz viņu sirdsapziņas! Mēs priecājamies par katru un atstājam to viņu pašu ziņā! Pat ja motivācija ir sajaukta, svētvieta ir brīnišķīga izdevība attīrīt un šķīstīt dvēseli”.

Arhibīskaps bilda, ka kopumā ļaužu galvenā motivācija ir atiet no ikdienas, „uzlādēt baterijas” un parunāties ar līdzīgi domājošajiem.

"Pasažieru vilciens" informē, ka Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku apmeklētāju ērtībām norīkoti papildu vilcieni uz Aglonu.

  • 14. augustā: Rīga (12:58) – Aglona (17.33)
  • 15. augustā: Aglona (15:50) – Rīga (21.13)

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki ir vieni no gada lielākajiem Marijai veltītajiem svētkiem, kas visplašāk tiek svinēti Aglonas bazilikā, kurp dodas tūkstošiem svētceļnieku no Latvijas un ārvalstīm. Aglonas bazilika ir viena no nozīmīgākajām svētvietām Eiropā.

14. augustā vilciens Nr.892 Rīga-Daugavpils-Aglona ir norīkots speciāli šim pasākumam, savukārt 15. augustā vilciena Nr.893 Aglona-Rīga sastāvs Daugavpilī tiek apvienots ar vilciena Nr.809 Daugavpils-Rīga sastāvu.

Lai svētku apmeklētāji varētu ērti un laikā nokļūt gan no, gan uz dzelzceļa staciju, vairāki maršruta Preiļi-Aglona-Grāveri autobusi tiks pieskaņoti vilciena kursēšanas grafikam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti