Stājies spēkā 17 gadu cietumsods krimināllietā par tramvaja vadītāja noduršanu Liepājā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Stājies spēkā 17 gadu cietumsods 62 gadus vecajam Sajatam Abasovam krimināllietā par tramvaja vadītāja Agra Laugaļa noduršanu Liepājā, informēja Augstākajā tiesā.

Senāta Krimināllietu departaments, izvērtējot apsūdzētā un viņa aizstāves iesniegtās kasācijas sūdzības, nolēma atteikt ierosināt kasācijas tiesvedību krimināllietā apsūdzībā par tramvaja vadītāja nāvējošu saduršanu 2021. gada 1. aprīlī Liepājā. Senāts atzina, ka kasācijas sūdzībās ietvertie argumenti daļā par noziedzīgā nodarījuma kvalifikāciju un apsūdzētajam noteikto sodu pamatoti ar atšķirīgu viedokli par lietā iegūto pierādījumu izvērtējumu un tiesību normu interpretāciju. Tie faktiski pauž viņu neapmierinātību ar apelācijas instances tiesas lēmumā secināto un ir vērsti uz to, lai panāktu apelācijas instances tiesas nolēmuma atcelšanu nevis juridisku, bet faktisku iemeslu dēļ. 

Līdz ar Senāta lēmumu stājas spēkā Kurzemes apgabaltiesas lēmums, ar kuru atstāts negrozīts Kurzemes rajona tiesas spriedums un apsūdzētais atzīts par vainīgu slepkavības izdarīšanā.

Apsūdzētais sodīts ar brīvības atņemšanu uz 17 gadiem, ar probācijas uzraudzību uz trīs gadiem. No apsūdzētā piedzīta 10 000 eiro morālā aizskāruma kompensācija, kuru saņems nogalinātā Agra Laugaļa dzīvesbiedre.

Senāts lēmumā norādīja, ka apelācijas instances tiesa, atstājot negrozītu pirmās instances tiesas spriedumu, atzinusi - pirmās instances tiesa ir izvērtējusi lietā iegūtos pierādījumus atbilstoši Kriminālprocesa likuma prasībām un pamatoti konstatējusi apsūdzētā darbībās visas nepieciešamās un obligātās sastāva pazīmes slepkavībai. Tiesa atzinusi, ka ar lietā iegūtajiem pierādījumiem, izvērtējot tos kopumā un savstarpējā sakarībā, apsūdzētā vainīgums viņam inkriminētajā noziedzīgajā nodarījumā ir pierādīts ārpus saprātīgām šaubām.

Apelācijas instances tiesa, konstatējot, ka pirmās instances tiesa ir izvērtējusi noziedzīga nodarījuma raksturu, radīto kaitējumu un apsūdzētā personību, kā arī atbildību ietekmējošos apstākļus, atzinusi, ka apsūdzētajam noteiktais sods – brīvības atņemšana uz 17 gadiem un probācijas uzraudzība uz 3 gadiem – noteikts pamatoti. Izvērtējot apelācijas sūdzībās minētos argumentus, apelācijas instances tiesa nav konstatējusi jaunus apstākļus, kas būtu par pamatu apsūdzētajam noteiktā soda mīkstināšanai.

KONTEKSTS:

2021. gada 1. aprīlī Valsts policija saņēma informāciju, ka Liepājā, Brīvības ielā, kāds 62 gadus vecs tramvaja pasažieris, būdams alkohola reibumā, bija uzsācis konfliktu ar tramvaja vadītāju pēc tam, kad pieturā neatvērās tramvaja durvis, pie kurām vīrietis stāvēja. Pēc tam, kad vadītājs izgāja no savas kabīnes, vīrietis viņam uzbrucis, sākotnēji ar dūrēm, bet pēc tam, izmantojot saliekamo nazi, tramvaja vadītāju sadūris kakla un krūškurvja rajonā. Cietušais īsi pēc tam tika nogādāts ārstniecības iestādē, kur no gūtajām traumām mira.

Pats uzbrucējs pēc notikušā izkāpa no tramvaja, notīrīja nazi un aizgāja no notikuma vietas, no kuras netālu, pateicoties aculieciniekiem, arī tika aizturēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti