Panorāma

Rīgas svētkos – suņu veiklības sacensības

Panorāma

Kā veicināt jauniešu interesi par politiku

Rīgas dome no M. Sprūda pirks zemi Skanstē

Sprūdam jāpanāk aresta atcelšana zemei Skanstē pirms tās pārdošanas Rīgas domei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Skanstes teritorijas attīstības vajadzībām Rīgas dome plāno pirkt vairākus zemesgabalus, starp kuru īpašniekiem ir arī bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds un ar viņu saistīts uzņēmums. Šādu lēmumu pirmdien, 20.augustā, atbalstīja Pilsētas attīstības komitejas deputātu vairākums, līdz ar to var prognozēt, ka nākamnedēļ tāpat lems arī Rīgas dome. Vairākos noziegumos, tostarp izspiešanā un krāpšanā apsūdzētajam Sprūdam pirms zemes pārdošanas gan vēl būs jāpanāk, lai procesa virzītājs atceltu viņa nekustamajam īpašumam uzlikto arestu.

Pagājušā gada decembrī Rīgas dome apstiprināja projektu "Skanstes teritorijas revitalizācijas 1.kārta", kā arī tā īstenošanai nepieciešamo nekustamo īpašumu sarakstu. Starp tiem bija arī zemesgabali Bukultu ielā, Laktas ielā 40 un Lapeņu ielā 5, kuri pieder privātpersonām.

"Ņemot vērā to, ka projekta ietvaros mums ir aktivitātes Lapeņu, Krūmiņa, Dikmaņa un Daliņa ielas izbūve un arī lietus ūdeņu novadīšanas sistēmas izbūve, tad priekš šī projekta īstenošanas ir nepieciešams šos zemesgabalus iegūt pašvaldības īpašumā. Kāpēc tas ir steidzami? Tāpēc, ka par projekta īstenošanu Ministru kabineta noteikumi pasaka to, ka šīs projekta aktivitātes ir īstenojamas uz zemes, kas ir pašvaldības īpašumā. Projekta termiņi mums ir 2022.gada beigas," skaidroja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Projektu nodaļas vadītāja Jana Grīnhofa.

Uzmanību šiem darījumiem deputāti pievērsa zemesgabalu īpašnieku un to kreditoru dēļ. 5500 kvadrātmetru par 366 000 eiro pārdot domei jau ir piekrituši viena zemesgabala līdzīpašnieki. Viena piektā daļa no šīs summas pienāksies bijušajam maksātnespējas administratoram Mārim Sprūdam, pārējais – AS "Projekts B10". Tās īpašnieki publiski nav zināmi, taču uzņēmuma adrese ir reģistrēta Sprūda agrākajā prakses vietā Antonijas ielā 7, valdē darbojas Sprūds, bet padomē – viņa tēvs, māsa un brālis.

Savukārt vairāk nekā pusmiljonu eiro Rīgas dome ir gatava maksāt par 6373 kvadrātmetriem no blakus esoša zemesgabala Laktas ielā. Tā līdzīpašnieks ir vairākos skandālos un kriminālprocesos ierautais uzņēmējs Gints Lazdiņš.

Sprūdam piederošajam gabalam ir uzlikts arests, tomēr tas darījumu neapgrūtināšot, skaidroja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve.

"Likuma procedūra paredz saskaņošanu ar procesa virzītāju. Ar procesa virzītāju mēs esam sarakstījušies, uzsākuši saskaņošanas procedūru. Likumā ir stingri atrunāts, kādā veidā šī procedūra ir jāveic, un mēs tādā veidā arī veiksim. Un tādu konceptuālu piekrišanu šim te pasākumam mēs esam saņēmuši no uzraugošā prokurora," stāstīja Rīgas domes Īpašumu departameta Īpašuma atsavināšanas pārvaldes priekšnieka vietniece Elita Rorbaka.

Pozīcijai balsojot par, bet opozīcijai atturoties, Pilsētas īpašuma komiteja visus ar Skanstes projektam nepieciešamo zemesgabalu pirkšanu saistītos lēmumus atbalstīja, un nākamnedēļ tie nonāks Rīgas domes darba kārtībā. Citi risinājumi pilsētai būtu nelabvēlīgāki, pārliecināts komitejas vadītājs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai").

"Jā, mēs nepiekritām nekādiem priekšlikumiem par īpašuma maiņu tāpēc, ka tika piedāvāts mainīt uz blakus esošiem zemesgabaliem. Tas nav mūsu interesēs. Es varu pateikt – mēs otrādi varam tikai pasliktināt savas iespējas, un ar šo maiņu varēja izveidoties tāda situācija, ka pēc dažiem gadiem varbūt ne mums, bet citiem vajadzētu atpirkt šos zemesgabalus no viņiem. Tāpēc piedāvājums arī no mūsu puses bija tikai viens – mēs samaksāsim tirgus nomas maksu," teica Burovs.

Burovs apgalvo, ka viņu neinteresējot īpašnieku uzvārdi, bet gan tas, vai īpašums pilsētai ir vajadzīgs vai arī ne. To pašu saka Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta vadītājs Armands Krūze.

"Faktiski ar visiem pilsētas plāniem minētā teritorija ir centrālais biznesa rajons, darījumu rajons, kāds līdz šim mums nav bijis. (..) Ir iespēja piesaistīt investorus, bet pilsētai ir jārūpējas par infrastruktūru. Un tur, kur bija kādreiz applūstošās teritorijas, mēs ierīkojam ielas. Ielu tu nevari tā paņemt, ja tur ir kādam īpašums, un pamēģināsim uztaisīt cilpu tam apkārt. (..) Arī ūdenim ļoti grūti paskaidrot, ka tam jātek kaut kā aplinkus tikai tāpēc, ka tie īpašumi varētu būt kaut kādā veidā kaut kur saistīti," sacīja Krūze.

Savukārt Māris Sprūds uz Latvijas Televīzijas zvaniem šodien neatbildēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti