SPRK apstiprinās elektrosistēmas plānu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) trešdien kārtējā sēdē izskatīs Elektroenerģijas pārvades sistēmas attīstības plānu periodam no 2015.gada līdz 2024.gadam. Plāns atspoguļo nozares uzņēmumu apkopotos secinājumus un priekšlikumus par to, kādi soļus Latvijai nākotnē ir jāsper, lai valstī nodrošinātu energosistēmas drošību un konkurences attīstību tajā.

Lai gan elektropārvades sistēmas operatora pārskati un attīstības plāni tiek izstrādāti katru gadu un tie piesaista tikai nelielas sabiedrības daļas uzmanību, šogad nestabilās ārpolitikas situācijas iespaidā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā apstiprināmais plāns ir pelnījis lielāku atbildīgo institūciju uzmanību.

Galvenokārt tāpēc, ka pērnā gada nogalē publicētā tīkla operatoru pētījumā secināts, ka vadoties pēc ekonomiskiem apsvērumiem, Baltijas valstīm nav izdevīgi pārtraukt darbību vienotā tīklā ar Krieviju. Tomēr šobrīd aizvien pieaugošā ārpolitiskā saspīlējuma dēļ Latvijas politiķiem, tāpat atbildīgajā institūcijām un uzņēmumiem būs jālemj par tālāko rīcību.

Arī par to, kas saistīta ar „Latvijas dzelzceļa” iecerēto elektrifikācijas projektu, jo pēc projekta realizācijas Latvijas elektroenerģijas patēriņš varētu pieaugt par vairākiem procentiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti