Rīta Panorāma

Gada balva "Kilograms kultūras 2022"

Rīta Panorāma

"Par mīlestību nestāstot". Koncertuzvedums - veltījums mīlestībai

Intervija ar VARAM ministru (AS) Māri Sprindžuku

Sprindžuks: Pašvaldību reforma nav atnesusi ātrās uzvaras

Pašvaldību jeb administratīvi teritoriālā reforma, kas būtiski samazināja Latvijas vietvaru skaitu un palielināja novadu lielumu, ātrās uzvaras nav atnesusi. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks ("Apvienotais saraksts").

"Viennozīmīgi es gribu teikt, ka pašvaldību reforma tās ātrās uzvaras nav atnesusi. Kartes pārzīmēšana nenodrošina to, ka mums ir ātrs vai labs pakalpojums," sacīja Sprindžuks.

Ministra ieskatā – reformas izstrādes laikā nav pētīts valsts pakalpojumu tīkls, kas neļauj efektīvi pārkārtoties. 

Sprindžuks pauda: "Skolu tīkls, veselības pakalpojumu tīkls, sociālo pakalpojumu tīkls, Valsts policijas, pašvaldību policijas tīkls, ugunsdzēsības tīkls – šie tīkli pat nav zīmēti. Neviens nav pētījis, kur kas atrodas, lai mēs varētu efektīvāk pārkārtoties."

Sprindžuks uzskata, ka būtu jāvirzās datos un reālā informācijā balstītā lēmumu pieņemšanā, lai plānotu lietas uz priekšu. 

KONTEKSTS:

Administratīvi teritoriālā reforma būtiski samazināja Latvijas vietvaru skaitu un palielināja novadu lielumu, Līdz ar 2021. gada 5. jūnija pašvaldību vēlēšanām 119 vietējo pašvaldību vietā Latvijā ir 43 vietvaras.

Vēlēšanas gan notika 40 vēlēšanu apgabalos, jo netika vēlēti Rīgas domes deputāti, kā arī Satversmes tiesas sprieduma dēļ domnieki Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā, kur vēlēšanas notika 2021. gada 11. septembrī.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iepriekšējā vadība ar Artūru Tomu Plešu priekšgalā gandrīz gadu pēc reforma vērtēja, ka reformas rezultātā ir uzlabojusies pašvaldību finanšu situācija un pakalpojumu pieejamība. Reformas veicēju politiskā opozīcija gan norāda uz neizpildītiem solījumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti