Sporta manēža Liepājā – saudzīgiem treniņiem nevis sacensību rekordiem

Atzīmējot savu 393. dzimšanas dienu, Liepāja oficiāli atklāj arī savu jauno vieglatlētikas manēžu, kas atbilst starptautiskiem standartiem. Tā šobrīd ir modernākā vieglatlētikas manēža Latvijā, kur nodrošināti piemēroti apstākļi treniņiem un sacensībām. Manēžā izveidota treniņu vieta arī pludmales volejbolam. Apmeklētāji jau sākuši novērtēt, cik kompakti vienuviet izdevies ietilpināt dažādus sporta veidus.

Vieglatlētikas manēža Liepājā – saudzīgiem treniņiem nevis sacensību rekordiem
00:00 / 04:19
Lejuplādēt

Mazo liepājnieku čalas no rīta līdz pat vakaram piepilda jauno vieglatlētikas manēžu. Vieglatlētikas treneris Juris Zilvers māca bērniem, kā jārīkojas skriešanas stafetē. Viņš stāsta, ka treniņi sākušies februārī un bez vilcināšanās piebilst – tā ir labākā manēža Latvijā.

„Treniņu apstākļi ir perfekti. Te ir vieta izaugsmei. Manēžā ir plašums, līdz šim mēs trenējāmies šaurās telpās. Te ir patīkami nākt strādāt gan treneriem, gan bērniem,” saka Zilvers.

Liepājnieks un vieglatlēts, piecu bērnu tētis Pēteris Valdmanis manēžā trenējas starptautiskām meistaru sacensībām augstlēkšanā. Viņš pats trenējas četras reizes nedēļā un uz manēžu ved arī savas atvases.

Pēteris stāsta, ka tieši šādu manēžas risinājumu viņš nekur pasaulē nav redzējis: „Sākumā biju skeptisks, kā to visu var ietilpināt vienā vietā. Esmu bijis gandrīz simts manēžās dažādās pasaules vietās, bet parasti ir ļoti grūti ietilpināt 200 metru skrejceļa aplī visus vieglatlētikas sektorus, lai viens otram netraucētu. Kad ieraudzīju, ka šeit būs florbols, pludmales volejbols… Visam ir vieta! Ir sprintam, kārtslēkšanai, augstlēkšanai utt. Tik kompakti!”

Manēžā var spēlēt arī volejbolu, iekštelpu futbolu, basketbolu, pludmales tenisu, līdzās skrejceļam atrodas trenažieri, alpīnisma siena, vieta lodes grūšanai. Manēža ir pieejama ne tikai lielajiem un mazajiem sportistiem, bet arī ikvienam interesantam, samaksājot par to dažus eiro. 

Manēžas vadītājs Artis Lagzdiņš ir gandarīts par paveikto, turklāt ir pārdomāts katrs kvadrātmetrs, kā to izmantot: „Sākusies cita dzīve florbolam un vieglatlētiem. Divi sporta veidi ar šīs bāzes uzcelšanu ir ieguvuši jaunu elpu un jaunas attīstības iespējas.”

Vēl viena atšķirība no citām manēžām ir īpaši mīkstais segums, kas nebūs domāts sacensību rekordiem, bet būs piemērotāks saudzīgiem treniņiem. „Segums atbilst starptautiskās vieglatlētikas savienības prasībām.

Izvēloties segumu, domājām nevis par augstas klases sacensību segumu, bet ar treniņu kvalitatīvām iespējām.

Tas ir mīkstāks, saudzīgs sportistu potītēm, ceļiem un mugurām,” stāsta Lagzdiņš.

Ar kompānijas „UPB” uzbūvēto vieglatlētikas manēžu Liepāja turpina iesākto sporta attīstības virzienu. Liepājā taps arī slēgta tenisa manēža, to papildinot ar pludmales volejbola laukumiem. “Šogad ir uzsākusies projektēšana un nākošā gadā notiks būvniecība. Mums būs slēgtie tenisa korti pie Liepājas 2. vidusskolas. Tur būs arī atklātie tenisa korti, pašā jūras malā – unikāli apstākļi,” stāsta Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (“Liepājas partija”).

Līdz 2020 gadam Liepājā, Zvejnieku alejā, iecerēts izbūvēt arī slēgto futbola halli, lai futbolisti varētu kvalitatīvi trenēties ziemas apstākļos. Liepājas Futbola skolā šobrīd mācās 550 audzēkņi, ar kuriem strādā 20 futbola treneri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt