Spolītis: Georga lentīte jāaizliedz, jo skolotāji netiek ar to galā

Saeimas deputāts Veiko Spolītis  (“Vienotība”) pārliecināts, ka Georga lentīšu izmantošana Latvijā jāaizliedz, jo tā kļuvusi par Krievijas agresijas un neoimperiālisma simbolu, kuru Krievijas prezidents Vladimirs Putins izmanto propagandas karā pret Latviju, un Latvijas skolotāji nespēj to izskaidrot jauniešiem.

 

Spolītis skaidroja, ka iesniegs parlamentā priekšlikumus aizliegt lentīšu publisko pielietojumu masu pasākumos un arī paredzēt sodus par to nēsāšanu, jo lentītes kļuva par Krievijas neiecietības, agresijas Ukrainā un neoimperiālisma simbolu, kas līdzvērtīgs totalitāro režīmu simboliem.   

 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Spolītis arī atzina, ka aizliegums nav gudrākais risinājums, bet šajā situācijā, kad Krievija izvērš informatīvo karu, pienācis laiks šo simbolu aizliegt, “ja skolotāji netiek ar to galā” un nespēj izskaidrot jauniešiem lentītes nozīmi un to, ka šī lentīte nebūtu jālieto nepiemērotā veidā.

Spolītis arī norādīja, ka lentītes, kuras pirmsākumi ir Krievijas militāro apbalvojumu noformējumā, šobrīd izmanto, “paplašinot Putina vēstījumu un neiecietību”, un tas nav pieņemami.

Ja skolotāji izskaidrotu to un šo lentīti neizmantotu uz suņiem, bērniem, smagi iereibuši cilvēki nestaigātu ar šo lentīti, varētu izvairīties no aizlieguma, taču “šobrīd drīzāk jāaizliedz”, secināja Spolītis.  

Savukārt Nepilsoņu kongresa valdes priekšsēdētājā Elizabete Krivcova uzstāja, ka lentīte ieviesta kā nepolitiskā zīme pretstatā padomju simboliem, un, ja tagad Putins izmanto šo tradīciju saviem mērķiem, tas nenozīmē, ka jāatsakās no savas tradīcijas.

“Ja Putins izmantos šo [lentīti], aizliegsim šo, ja izmantos sarkano magoni, aizliegsim to”, tā nav pareiza rīcība, un Latvijā likumi nebūtu jāpieņem, ņemot vērā Putina uzvedību, sacīja Krivcova. “Ja Putins atbalsta tradicionālās laulības, vai mēs tagad pārstāsim precēties?” retoriski jautāja Krivcova.  

Viņa arī pieļāva, ka Georga lentīti var izmantot kopā ar Latvijas karoga krāsu lentīti, un Nepilsoņu kongresam jau bijušas šādas pārdomas, taču viņa pauda bažas, vai arī tas neaizskartu latviešu jūtas.

Krivcova arī piekrita, ka ir cilvēki, kuri šo lentīti izmanto  nevietā, vai arī cilvēki, kuri piesprauž šo lentīti pie apģērba un uzvedas necienīgi, bet “ar bezgaumīgu un neizglītotību nevar cīnīties ar likumu, ja cilvēkam ir  kādi uzskati – tie nemainīsies, aizliegs vienu simbolu, atradīs citu”.  

Savukārt Spolītis aicināja Nepilsoņu kongresu mazākumtautību skolās skaidrot situāciju un lentītes nozīmi, lai cilvēki to neizmantotu.   
Jau ziņots, ka pēdējos gados ar partiju “Saskaņa” saistītā sabiedriskā organizācija “9.maijs.lv” 9.maijā, kad Krievija svin uzvaru Otrajā pasaules karā, rīko Uzvaras parkā Rīgā vērienīgus pasākumus, un par vienu no šīs dienas simboliem kļuva arī Georga lentīte. Iepriekšējos gados organizētāji arī dalīja šīs lentītes pasākuma apmeklētājiem, bet šogad to nedarīja, jo pasākuma rīkotāji esot secinājuši, ka iepriekš iepirktās lentītes beigušās.

Savukārt neoficiāla informācija liecina, ka lentītes ir nevis beigušās, bet no tām nolemts atteikties, ņemot vērā  situāciju Ukrainā, kur šīs lentītes izmanto prokrieviski noskaņotie separātisti, kas cenšas sašķelt valsti.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti