Panorāma

Rosina noteikt bargākus sodus varmākām

Panorāma

Daugavpilī cilvēki pulcējas Dubrovina parkā

Pārdaugavas vietā Otrajā pasaules karā kritušos piemin Brāļu kapos

Pārdaugavas vietā Otrajā pasaules karā kritušos piemin Brāļu kapos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pārdaugavas vietā – Meža kapi. Aicinājums karā kritušos pieminēt tur, kur viņi atdusas – kapos, Rīgā ir guvis dzirdīgas ausis. Otrdien, 9. maijā, daudzi ceļu mēroja ne vairs uz Pārdaugavu, bet uz Rīgas Brāļu kapiem. Šeit atdusas 101 sarkanarmietis, kas kritis Otrajā pasaules karā.

Ar sarkanām neļķēm, kas 9. maijā bija tik ierasti ziedi Pārdaugavā, šodien aizvien vairāk cilvēku ieradās Brāļu kapos Rīgā. Vieni šurp braucot katru gadu, citiem tā ir jauna tradīcija.

Jeļena: "Mēs padomju cilvēki! Mums 9. maijs visu laiku bija!"

Grigorijs: "Katru gadu gājām pie [Uzvaras parka] pieminekļa."

Vilhelmīne: "Nē, tur es negāju. Es tikai uz šito. Nolieku, kur tieši mūžīgā uguns..."

Rīgas pieminekļu aģentūrā skaidroja, ka Brāļu kapos atdusas abās karojošās pusēs kritušie. Ir ziņas par 101 šeit apglabātu sarkanarmieti.

"Mēs nešķirojam, kurā pusē cīnījās. Tur ir gan Pirmajā pasaules karā, Brīvības cīņās [kritušie], ir partizāni, ir partorgi un partizāni. Visi guļ," sacīja Rīgas pieminekļu aģentūras direktors Gunārs Nāgels.

Taču liela un idejiska problēma ir Rīgas Brāļu kapos apbedītie Komunistiskās partijas darbinieki. Šie civilie apbedījumi veidoti no 1981. gada, un tas ir absurds, ka karavīru kapos guldīti civiliedzīvotāji.

"Bija lūgums piederīgajiem pieteikties uz pārapbedīšanu, daži pieņēma šo piedāvājumu. Lielākā daļa nav apkopti. Viņi ir nepareizā vietā," sacīja Nāgels.

Bet vēl lielāka problēma ir apbedījumi, kas padomju laikos veikti alejā, kas ved uz pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes atdusas vietu. Šie apbedījumi netiek kopti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti