SPKC: Pēc saslimstības ar Covid 19 – atkal esam decembra sākumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šī gada pirmajās astoņās nedēļās Latvijā samazinājās saslimstība ar Covid-19, taču nākamajās deviņās nedēļas kopš marta sākuma atkal vērojams inficēšanās gadījumu skaita pieaugums. 14 dienu kumulatīvais gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pieaudzis un atbilst pagājušā gada decembra epidemioloģiskajai situācijai, kurā tika izsludināta ārkārtējā situācija medicīnā un valdība bija spiesta ieviest striktus drošības pasākumus, liecina Slimību profilakses un kontroles centra informācija.

Pagājušajā nedēļā vidēji dienā atklāto gadījumu skaits – 612, bet 7. maijā Covid-19 pozitīvo skaits sasniedza pat 1 036 jaunatklāto gadījumu dienā.

Nedaudz samazinājies stacionēto pacientu skaits, kam nepieciešama stacionārā palīdzība, tomēr pieaug to slimnieku skaits, kuriem slimība noris smagi, tie ir 12,4% (nedēļu iepriekš 11,7%).

Saslimstība visā Latvijā vienmērīga, nedaudz pacēlums vērojams Pierīgā, bet samazinājums Vidzemē.

Pusaudžiem saslimstība atgriezusies gada sākuma līmenī, pagājušajā nedēļa saslimstība nedaudz samazinājusies vecuma grupā 0–9 gadi, bet visās pārējās vecuma grupās saglabājas saslimstības rādītāji ar augošu tendenci, īpaši pusaudžu un sociālekonomisko iedzīvotāju vidū (vecuma grupās 20–59 gadi).

Arī Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) pieaug, šobrīd tas ir 1,05 (nedēļu iepriekš 1,04), tas liecina par infekcijas slimības izplatības pieaugumu, pārkāpjot robežu “1”, kas neliecina par infekcijas slimības mazināšanos sabiedrībā.

SPKC atgādina par Covid-19 profilakses pasākumiem:

    • īpaši rūpīgi ievērot roku higiēnu,

    • pareizi lietot sejas masku (nosedzot degunu un zodu),

    • vēdināt telpas vairākas reizes dienā, ievērojot visus drošības pasākumus (pieskatot mazus bērnus), plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā. Īpaši aktuāli tas ir mājsaimniecībās, kur uzturas vairāki ģimenes locekļi, kā arī darbavietās un izglītības iestādēs, kur darba un mācību process notiek klātienē,

    • iespēju robežās strādāt attālināti,

    • nedoties uz darbu un publiskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).

 KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, kas beidzās 9. jūnijā. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinājās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim. Pēc ārkārtējās situācijas beigām valstī saglabājušies vairāki drošības pasākumi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti