Viņš paredz, ka šī tendence turpināsies arī 2017.gadā, turklāt jau zināms, ka janvārī pensijā dosies trīs prokurori, bet februārī - viens.
Patlaban rajona līmeņa prokuratūrās ir tikai viena prokurora amata vakance, pārējās ir aizņemtas - strādā prokurori ar darba stāžu līdz vienam gadam vai stažieri. Atkarībā no vakanču skaita palielināšanās tendences tiks lemts jautājums par nepieciešamību veikt prokurora amata pretendentu atlasi, kurus nepieciešams apmācīt sagatavot prokurora darbam, norādīja Kalnmeiers.
Skaidrojot iemeslus prokuroru aiziešanai pensijā, ģenerālprokurors klāstīja, ka ar 1995.gada 1.jūliju sākās izmeklēšanas sistēmas reorganizācija valstī, un ar šo datumu uz prokuratūru darbā par prokuroriem pārnāca strādāt ļoti daudz policijas izmeklētāju un operatīvo darbinieku.
2015.gada otrajā pusē daudziem iestājās prokuroru izdienas pensijas nosacījumi - 50 gadu vecums un 20 gadu izdiena. Būtisku lomu spēlē tas, ka valsts pārvaldē algas pēdējos gados ir pieaugušas, bet tiesās un prokuratūrā tās nav atjaunotas pat pirmskrīzes apmērā, sacīja Kalnmeiers. "Esmu runājis ar prokuroriem, kuri uzrakstījuši atlūgumus - cilvēki saka, ka slodze ir liela, darbs nervozs, prasības visu laiku aug, un galvenais netic, ka tiks palielinātas algas. Ir protams arī citi iemesli," atzina Kalnmeiers.