Šogad Liepājā viesojās vismaz par 40% vairāk ārvalstu tūristu nekā pērn

Liepājā, salīdzinot ar pagājušo gadu, tūristu skaits pieaudzis vismaz par 40%, turklāt nepiepildījās bažas, ka karadarbības apstākļu ietekmē ievērojami saruks atpūtnieku skaits, piemēram, no Vācijas. Liepājā šī gada otrajā ceturksnī nakšņojuši viesi no 85 valstīm. Pilsētā parādījusies arī jauna tūrisma niša – iespēja apkalpot kruīza kuģus, kas izrāda arvien lielāku interesei par Liepāju. 

Šogad Liepājā viesojās vismaz par 40% vairāk ārvalstu tūristu nekā pērn
00:00 / 05:00
Lejuplādēt

Pandēmijas beigas un iespēju ceļot gaidīja visi, taču tad sākās notikumi pēc 24. februāra, runājot par tūrisma sezonu, kas tuvojas savam noslēgumam, uzsver Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Sintija Pusaudze: "Mazliet 24. februāris iedragāja tūrismu, sākumā domājām, ka tas būs vairāk un spēcīgāk. Liepāju un Kurzemes piekrasti tas skāra minimāli, vācieši visvairāk atteica rezervācijas galvaspilsētā un pierobežā, pie mums viņi tomēr atbrauca, kaut arī izteica bažas, ka mums ir agresora valsts robežas."

Pandēmijai bija savi plusi, jo varēja daudz plašāk reklamēties pasaulē, piedaloties attālināti dažādos tūrisma notikumos. Liepāja ir uzņemta Eiropas tūrisma asociācijā un Ziemeļeiropas tūrisma asociācijā. Pandēmija ļāvusi sagatavoties arī sešu kruīzu kuģu uzņemšanai, kas šogad ieradās Liepājā.

Kruīza kuģis, kuģis, kruīzs, liepājas osta

"Jau šie seši kruīza kuģi ienāca, bija gatavoti divus pandēmijas gadus. Līdz ar to gidi tika sagatavoti, pēc tam atkal atjaunoja zināšanas. Pēc otrā pandēmijas gada transporta uzņēmumi bija ļoti noilgojušies kaut ko darīt. Tas, ka atsākās tūrisma sezona, nedaudz uzlika papildu slogu, jo viņu personāla iztrūkums ir tikpat liels kā viesmīlības nozarē, tomēr mēs bijām ļoti gatavi. Mums ir izcili augsta ranga profesionāli darbinieki arī tūrisma informācijas birojā, kuri spēja savilkt kopā visus nepieciešamos pakalpojumus. Tā ir atsevišķa niša, tā ir atsevišķa tūrisma nozare. Viņiem ir citas prasības, citi apskates objekti, ko viņi vēlas redzēt, katrā pilsētā, kur kruīza kuģi piestāj. Visvairāk viņus interesē kultūrvēsturiskais mantojums, latviešu senās tradīcijas, viena grupa tāpēc tika vesta uz Rucavas "Zvanītājiem". Viesus ļoti interesēja 17.–19. gadsimta interjera muzejs "Hoijeres kundzes viesu nams", Liepājas muzejs, viņi priecājās par amatnieku tirdziņiem," stāsta Sintija Pusaudze.

Jau tagad ir zināms, ka divi kruīza kuģi Liepājā atgriezīsies nākamgad, turklāt viesi varētu uzturēties ilgāk, nevis tikai dažas stundas, apmeklēt koncertus vai pludmales festivālu vasarā. Pagaidām dati par tūristu apriti Liepājā ir zināmi līdz jūnija beigām, taču ir skaidrs, ka šis gads ir ievērojami labāks nekā pagājušais, to rāda statistikas dati un viesnīcu apmeklējums. Pusaudze skaidro: "Jau šobrīd Liepājas naktsmītnēs apkalpoto viesu skaits ir palielinājies par 40% salīdzinājumā ar pagājušo gadu, un jāņem vērā, ka tā ir klusā sezona – aprīlis, maijs un jūnijs. Domājam, ka jūlijs un augusts nebūs sliktāks, tam ir jābūt stipri labākam. Patīkami, ka palielinājies pavadīto nakšu skaits. Gan Latvijas, gan ārvalstu viesi šeit atrodas ilgāk."

Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja stāsta, ka, protams, Liepājā dominē tūristi no Lietuvas, taču ir ļoti liels arī citu valstu tūristu skaits: "Nākamās [pēc tūristu skaita] mums ir Vācija un Igaunija, Dānija, ASV un Polija. Ukrainu mēs neskaitām, jo tas ir ļoti skumjš iemesls, kāpēc Ukraina ierindojusies top 10 nakšņotājos. Par to, kas ir noticis vasarā, mēs nedaudz varam secināt pēc tā, kas ir ienācis birojā: jūlijā un augustā gandrīz uz pusi vairāk nekā pērn, ārvalstnieki ienākuši birojā divarpus reizes vairāk."

Laika apstākļi augusta pēdējās dienās ir bijuši tik neraksturīgi silti, ka sezonas noslēgums patīkami pārsteidzis, par to stāsta Liepājas puses viesu mājas "Vērbeļnieki" saimnieks Klāvs Vikmanis. Pie viņiem galvenokārt atpūšas tūristi no Lietuvas, kuru šogad ir īpaši daudz, turklāt ir sajūta, ka cilvēki ir izslāpuši pēc šādiem laikapstākļiem un neziņā par to, kas gaida rudenī, cenšas tvert katru mirkli. "Pateicoties laika apstākļiem, kas ir ļoti neraksturīgi šim datumam, nedēļas nogale bija ļaužu pilna un bija kārtīgas atvadas no vasaras," priecīgs ir Vikmanis.

Latvija un Liepāja ir interesanta arī tūristiem no attālākiem reģioniem pasaulē, kur valda liels karstums. Zināms, ka septembrī vizītē ieradīsies tūrisma nozares pārstāvji no Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Par aizvadīto tūrisma sezonu precīzas ziņas būs septembra beigās. Kopumā Liepājas naktsmītnes apmeklējuši viesi no vairāk nekā 85 valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti