Krustpunktā

Krustpunktā: Jaunās valdības veidošana, aizejošās Saeimas pēdējie balsojumi

Krustpunktā

Krustpunktā diskusija: Krīze iekšlietu ministrijas struktūrās

Krustpunktā Lielā intervija: pētnieks Vladislavs Volkovs

Sociologs: Krievvalodīgajiem «Saskaņas» neveiksme vēlēšanās nebija pārsteigums

"Saskaņas" neveiksme 14. Saeimas vēlēšanās Latvijas krievvalodīgajiem nebija pārsteigums, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais pētnieks Vladislavs Volkovs.

"Manuprāt, pārsteigums par "Saskaņas" rezultātiem bija tieši latviešu vidē, bet nevis krievu vidē. Ziniet, ir tādi krievu cilvēki, kuri uztver, ka viņi dabūja, ko pelnījuši," sacīja pētnieks.

Viņš stāstīja, ka atbalsta samazinājums partijai bija vērojams jau kādu laiku. Pētot šo jautājumu, Volkovs novēroja, ka "Saskaņa" atsakās akcentēt specifiskus jautājumus, kuri interesē krievvalodīgos – izglītība, minoritāšu valodas statuss un tamlīdzīgi.

Sociologs Vladislavs Volkovs par "Saskaņas" neveiksmi Saeimas vēlēšanās
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Volkovs novērojis, ka jau uz vairākām iepriekšējām Saeimas vēlēšanām "Saskaņas" īsajā programmā ne vārda nav bijis par etniskajām minoritātēm un problēmām, ar ko tās saskaras.

"Programma, kas vērsta uz krievu vēlētājiem, nesatur neko, kas būtu saistīts ar šīs grupas interesēm," secināja sociologs.

Tādējādi viņš uzskata, ka "Saskaņa" ir vainojama pie vājajiem rezultātiem, kas neļāva partijai iekļūt Saeimā.

Volkovs arī atcerējās, ka laikā, kad "Saskaņa" vēl bija populārākā partija Latvijā, bet jau bija vērojams, ka politiskajam spēkam mazinās atbalsts, sarunājās ar kādu Saeimas deputātu. "Saskaņas" pārstāvis uzskatījis, ka atbalsta samazināšanās ir pārspīlēta un ka partijai viss ir kārtībā. Pētniekam tādējādi radās priekšstats – partija uzskata, ka tā ir neaizskarama un saņems savus augļus.

Par partijas "Stabilitātei!" iekļūšanu Saeimā Volkovs pauda pārsteigumu, norādot, ka, lai skaidrotu notikušo, būtu nepieciešami papildu pētījumi.

KONTEKSTS:

14. Saeimas vēlēšanas notika sestdien, 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība, "Apvienotais saraksts",  Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

"Saskaņa" vēlēšanās ieguva 4,81% vēlētāju balsu, tādējādi 5% barjeras pārvarēšanai tai pietrūka vairāk nekā 1700 vēlētāju atbalsta.

"Saskaņa" ilgus gadus bija populārākā partija valstī, iegūstot arī labākos rezultātus parlamenta vēlēšanās, taču allaž tika atstāta opozīcijā. Straujš partijas reitinga kritums sākās šī gada pavasarī pēc tam, kad partija nosodīja Krievijas sākto militāro iebrukumu Ukrainā.

Saskaitīti 1055 iecirkņi no 1055

Atjaunots: 03.10. plkst. 10:06

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti