Tiesa attaisno bijušo Rīgas domnieku lietā par aicinājumu ziedot Krievijas okupācijas spēkiem Ukrainā

Rīgas pilsētas tiesa Latgales priekšpilsētā 13. februārī pilnībā attaisnojusi bijušo Rīgas domes "Saskaņas" deputātu Igoru Kuzmuku, kurš bija apsūdzēts par to, ka atbalstīja Ukrainā notiekošā bruņota konflikta finansēšanu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Plānots, ka pilns spriedums tiks sagatavots 12. martā. Spriedumu vēl varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Prokuratūrā aģentūrai LETA norādīja, ka pēc iepazīšanas ar pilno spriedumu tā lems par apelācijas protesta iesniegšanu.

Prokuratūras ieskatā apsūdzētais savā "Telegram" kanālā pārpublicēja aicinājumu finansēt un nodrošināt ar mantu Krievijas bruņotos spēkus, kuru darbība ir vērsta pret Ukrainas teritoriālo neaizskaramību un politisko neatkarību, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.

Kuzmuka vārds izskanēja arī iepriekš, kad Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments vērtējis Rīgas Vingrošanas skolas sporta trenera, kādreizējā Rīgas domes deputāta no "Saskaņas" Kuzmuka rīcību saistībā ar Krieviju slavinošām aktivitātēm. Kā toreiz novēroja LETA, Kuzmuks savā "Facebook" kontā publicējis Krieviju slavinošus ierakstus.

Departaments norāda, ka Vingrošanas skolas direktors veicis pārrunas ar Kuzmuku, aicinot skaidrot rīcības motīvus, tiesiskos un ētiskos aspektus, kā arī izvērtēt savas publikācijas un komentārus sociālajos tīklos. Vienlaikus skolas direktors esot brīdinājis Kuzmuku, ka, ja tiks veiktas darbības, kas nelabvēlīgi ietekmēs skolas reputāciju, tiks lemts par darba tiesisko attiecību izbeigšanu.

Kuzmuks atkārtoti startēja 2020. gada Rīgas domes vēlēšanās, taču pašvaldībā neiekļuva.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti