Sociālā darba konference «Cilvēks. Ģimene. Kopiena.»

Par cilvēka saredzēšanu, cilvēku satikšanos, atbalsta sniegšanu ģimenei un mijiedarbību starp cilvēku un kopienu – 10. septembrī Labklājības ministrija (LM) rīko sociālā darba konferenci “Cilvēks. Ģimene. Kopiena.”, tiešsaistē no Latvijas Universitātes Botāniskā dārza.

Nu jau tradicionāli, septīto gadu pēc kārtas, LM projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” laikā uz skatuves kāps sociālā darba praktiķi, valsts un nevalstisko organizāciju pārstāvji, un līdzcilvēki, kuru dzīves iedvesmo. 

Konferences pirmā daļa būs veltīta cilvēkam, kā vērtībai, kurā uzklausīs bijušā sistēmas bērna Karīnas Pētersones pieredzi par to, cik nozīmīgs ir mūsu katra skatījums uz līdzcilvēkiem. Par to vai programma jaunietim ir sods vai iespēja runās biedrības “Latvijas Samariešu apvienība” pārstāve Maija Bērziņa, bet risinājumus par dizaina domāšanas principu integrēšanu sociālajā darbā piedāvās Inita Pauloviča no Valsts kancelejas.

Konferences otrā daļa veltīta mūsdienu mainīgās ģimenes realitātei. Par statistiku un antropoloģisko skatījumu, kas saistīti ar ģimenēm mūsdienu Latvijā stāstīs pētniece, sociālās antropoloģijas pasniedzēja Ilze Mileiko, bet par tēva lomu šodienas ģimenē dalīsies biedrības “Tēvi” pārstāvis Lauris Bokišs. Arī par audžuģimenes, kā vienu no mūsdienu ģimenes formām, pieredzes stāstu klāstīs Guna Krēgere-Medne par pieaugošo nepieciešamību pēc ģimenes asistenta pakalpojuma un tā rezultātiem.

Konferences trešā daļa šogad veltīta sociālajam darbam ar kopienu, sociālā darbinieka lomai un vietai pašvaldībā, kā arī sadarbības iespējām vietējās kopienas labklājības veidošanā. Šajā daļā urbānista, kopienas darbinieka Jonas Bučela runa, kā arī sociālās uzņēmējdarbības pārstāvju pārdomas par šīs jomas attīstību un piedāvājumu mazaizsargāto grupu atbalstam. Par to, kā caur laikmetīgo deju stiprināt kopienu, dalīsies sociālā mākslas projekta “Mana brīvība un piederība” un izrādes “Un pēkšņi gulbji!” dalībniece, sociālā darbiniece Rudīte Ādamsone un viena no projekta veidotājām, biedrības “Laukku” pārstāve Inta Balode.

Konferences pārtraukumā plānots attālināts “Resursu tirgus”, tas šogad veltīts ārpusģimenes aprūpes tēmai. Ar videostāstiem, kuros īpaša nozīme sadarbībai starp institūcijām, brīdī, kad bērns tiek šķirts no savas bioloģiskās ģimenes. Konferences laikā tiks demonstrēti arī trīs sociālo darbinieku videostāsti par sajūtām un izaicinājumiem šajā profesijā.

Konferenci moderēs psiholoģe, neformālās izglītības trenere un praktiķe Lauma Žubule un Bauskas novada Sociālā dienesta sociālais darbinieks Kaspars Bajārs.

Konference tiek organizēta Eiropas Sociālā fonda projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros. Projekts uzsākts 2015. gada aprīlī un turpināsies līdz 2023. gada decembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt