Slimnīcu biedrības vadītājs aicina pacientus būt godīgiem par Covid-19 riskiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Covid-19 pandēmijā mediķus no ierindas nereti izved tas, ka pacienti nesniedz korektu informāciju par saslimšanu ar Covid-19. Uz to LTV raidījumā “Šodienas jautājums” norādīja Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs, aicinot pacientus būt godprātīgiem.

Līdz ar Covid-19 pacientu pieplūdumu slimnīcu kapacitāte ir teju izsmelta nevis tāpēc, ka trūkst gultu, bet tāpēc, ka personāls ir inficējies. Turklāt daudzi mediķi baidās ārstēt Covid-19 pacientus, jo pastāv risks saslimt.

Ja inficēto mediķu skaits pieaugs, gultu skaits neko neatrisinās, norādīja Kalējs.

Lai nepieļautu mediķu saslimšanu, viņš aicināja pacientus ievērot drošības pasākumus un neslēpt iespējamo inficēšanos ar Covid-19.

“Diemžēl mediķi pārsvarā saslimst vai inficējas tajos gadījumos, ja pacienti vai piederīgie nav snieguši korektu informāciju. Diemžēl tas lielā daļā gadījumu izved mediķus no ierindas,” sacīja Kalējs.

Būt atbildīgiem pret sevi un citiem aicināja arī Ārstu biedrības vadītāja Ilze Aizsilniece. Viņa mudināja onkoloģijas pacientus neatlikt vizīti pie ārsta, bet, ja tomēr tas tiek darīts, informēt par to ārstniecības iestādi, lai šajā laikā pakalpojumu varētu saņemt citi pacienti.

Tāpat Aizsilniece mudināja cilvēkus domāt par sevis pasargāšanu no Covid-19. Viņasprāt, jāpārdomā arī darba vides drošība.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība 6. novembrī nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim, tās laikā noteikti jauni stingrāki ierobežojumi

Veselības ministre Viņķele iepriekš pieļāva, ka ārkārtējā situācija Latvijā varētu tikt pagarināta. Par to valdība varētu lemt sēdē nākamnedēļ.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti