Skolotāju algas reformas darba grupa secinājumus publiskos nākamnedēļ

Nākamnedēļ Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) vadītā pedagogu atalgojuma modeļa izstrādes darba grupa varētu beigt savu darbu un sniegt secinājumus. 

Piektdien darba grupai bija divas sēdes, kurā Ministru prezidente turpināja modeli apspriest ar pašvaldību pārstāvjiem. Kopā Straujuma 10 sēdēs plāno uzklausīt visu Latvijas pašvaldību vadītājus.

Ministru prezidentes preses sekretāre Aiva Rozenberga pastāstīja, ka “šobrīd ir runa par skolotāju atalgojuma dažādiem jautājumiem”.

“Tur ir ļoti daudzi un sarežģīti  jautājumi, [..]  jautājumi gan, kā katra pašvaldība plāno nākotnē skolu tīklu savā pašvaldībā. Un tur rodas gan transporta jautājumi, ja skolas tiek optimizētas, visi šie pakārtotie jautājumi, kas arī jāskata kontekstā, jo nevar šīs lietas atraut. Visas šīs lietas vēl tiek pārrunātas. Vēl nākamnedēļ ir plānotas darba grupas sēdes, un tad jau ir domāts par to, ka 9. oktobrī būtu jau darba grupas secinājumi,”  sacīja Rozenberga.

Jau vēstīts, ka diskusijas par skolotāju jauno atalgoju modeli ieilgušas jau vairākus mēnešus. Arī 1.septembrī koalīcijas partijas nolēma turpināt diskusijas premjeres vadītā darba grupā, kurai būs jāprecizē jaunā modeļa nianses un jāpanāk kompromiss starp Izglītības un Finanšu ministriju, nozares arodbiedrību un pašvaldībām.

Skolotāju algu modeļa izskatīšana valdībā bija plānota jau jūnijā, taču tika atlikta. Sākotnēji jaunu algu sistēmu arī plānoja ieviest jau šajā mācību gadā – no 2015.gada septembra, bet, saskaņojot ar nozari, ministrija nolēma to atlikt līdz nākamajam mācību gadam.  

Jau maijā  izglītības ministre Mārīte Seile paziņoja, ka no šā gada 1.septembra pilnā apmērā jauno pedagogu darba samaksas modeli ieviest nevarēs.

Ministrijas piedāvātais pedagogu atalgojuma modelis paredz piesaistīt skolotāju algas vidējam skolēnu skaitam klasē, samazinot arī skolotāju pārslodzi. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti