Panorāma

Trūkst ekspertu arī Veselības inspekcijā

Panorāma

Vai amatpersonas tiesās ātrāk?

Skolotāji dod valdībai laiku līdz rudenim

Skolotāji dod valdībai laiku līdz rudenim

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pirmdienas skolotāju pikets Doma laukumā pulcēja aptuveni 7000 cilvēku, tādējādi pārsniegdams pašu organizētāju cerības un kļūdams par vienu no masveidīgākajiem šāda veida protestiem pēdējos gados. Pirms jaunu akciju rīkošanas skolotāji gaidīs līdz rudenim, bet valdības vadītājas Laimdotas Straujumas (V) uzstāšanās viņus nav pārliecinājusi. Tādēļ tagad netiek izslēgts arī streiks.

Svilpieni un solījumiem streikot pirmdien pavadīja premjerministres Laimdotas Straujumas uzrunu Rīgā no visas Latvijas sabraukušajiem skolotājiem. Valdības vadītājas uzrunā esot trūcis konkrētības, tādēļ tā sabraukušos tikai aizkaitinājusi vēl vairāk. Arī, braucot mājup no piketa, skolotāji nekļuva samiernieciski noskaņoti.

„Pārspriedām, daudzi saka, ka apstāties mēs nevaram. Ir jārīko arī turpmākās akcijas, par sevi atgādinot. Un, protams, pilnīgi neviens neizslēdz iespēju arī streikot, kas ir mūsu arodbiedrības likumīgās tiesības, lai panāktu savu biedru nu tādus cilvēcīgus dzīves apstākļus,” saka LIZDA Bauskas nodaļas vadītāja Māra Graudiņa.

Galvenā protestētāju prasība ir 10% finansējuma pieaugums izglītības nozarē sākot no 2015.gada, kas naudas izteiksmē budžetam prasītu 40 miljonus eiro. Arī šī gada septembrī jau gaidāmo algu pieaugumu mazāk apmaksātajiem skolotājiem, viņi neuzskata par pietiekamu. Izsaucieni par streiku gan skanējuši mirkļa karstumā – pagaidām Latvijas Izglītības darbinieku arodbiedrības vadība ir noskaņota savu panākt sarunu ceļā.  Tādēļ, cerotu uz kompromisu, līdz rudenim jaunas akcijas netikšot rīkotas.

Tomēr, ja no valdības tiks sagaidīt tikai kārtējie solījumi, bez konkrētiem darbiem, iespējams arī skolotāju streiks. „Mēs šos solījumus dzirdam ik pēc pusgada, mainoties izglītības ministram, ja. Nu es domāju, ka tas jau – ja trīsreiz vilku sauc un viņš neatnāk, tad ceturto reiz vairs netic. Ja nebūs nekādas rīcības no valdības puses, es domāju, vakar jau izskanēja ļoti skaidri, pirmkārt prasīt valdībai konkrētu rīcību, un ja nebūs, tad, protams, būs streiks,” norāda LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

Streikot skolotāji draudējuši vairākkārt – gan 2009., gan 2005.gadā, tomēr pēdējoreiz līdz tik radikāla soļa īstenošanai nonāca 1999.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti