Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Administratīvi teritoriālā reforma – finiša taisnē

Panorāma

«KAS TE? ES TE!» atvadās no bērniem

Skolas piens tiks maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm

Skolas piens tiek maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm

Kaut gan skolu kafejnīcas un ēdnīcas jau divus mēnešus ir tukšas un klusas, 43 tonnas piena, kas bija paredzētas skolēniem programmas “Skolas piens” ietvaros, nepaliks neizdzertas. Uzņēmums “Food Union” šo pienu nodos 16 000 bērnu no maznodrošinātajām un daudzbērnu ģimenēm visā Latvijā.

Pirmdien, 25. maijā, pašā rīta agrumā pirmā piena paciņu krava tika nogādāta Latgales pilsētu pašvaldībām.     

215 000 piena paciņu, kas bija paredzētas izdzeršanai starpbrīžos čalu skaļos gaiteņos un smieklu pārpilnās skolās ēdnīcās, skrupulozi sakārtotas un sapakotas uz koka paletēm, rīta agrumā vēl atrodas “Rīgas Piena kombināta” noliktavā.

Pirmā krava tiks nogādāta Rēzeknē. Līdzīgas šajā pēdējā mācību nedēļā saņems vēl astoņu citu Latvijas pilsētu un novadu sociālie dienesti.

“Piens tiks piegādāts deviņām lielākajām pašvaldībām, tiks piegādāts līdz pašām pilsētām – Rīga, Ventspils, Liepāja, Jēkabpils, Ogre, Valmiera un citas pilsētas, un tad sociālā dienesta darbinieki nogādās bērniem no maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm tieši uz mājām šo pienu,” stāstīja “Food Union” zīmolu vadītāja Ilona Jaroša.

Rēzeknē ir 1100 bērnu, kam sociālais dienests plāno mazās piena paciņas nogādāt. Piena paku krava ir ļoti liela, un Rēzeknes bērniem ļoti noderēs.

“Mēs mēģinām saprast, kā mēs varētu pareizi rīkoties, kā mums saorganizēt darba procesu; mums ir piegādāti – cik teica bāze -  13 tūkstoši paciņas “Rasēns” piena, līdz ar to mēs saorganizēsim sarakstus un dalīsim pieniņu, lai nonāktu katram bērniņam,” stāstīja Rēzeknes Sociālo pakalpojumu nodaļas vadītāja Inese Nipere.

Iepriekšējo divu mēnešu laikā maznodrošinātās un daudzbērnu ģimenes pilsētā un novadā saņēma pārtikas kartes, tāpēc sociālajiem darbiniekiem taka pie bērniem jau iemīta.

“Ja būtu tas piens bišku ātrāk, tad tas darba procesu atvieglotu, bet nu nekas, mēģināsim, centīsimies, ļoti esam pateicīgi, bet gribētu arī uzsvērt, ka varbūt vajadzētu padomāt arī par tiem bērniem, kas nav no trūcīgām ģimenēm, bet parasti skolnieki, kuri arī vēlētos saņemt šo pienu,” ieteica Inese Nipere.

Programma “Skolas piens” tika slēgta uzreiz pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas valstī, tāpēc ražotājiem izveidojās piena produktu uzkrājums. Savukārt augļus, kas bija sagatavoti programmā “Augļi skolai”, daudziem ražotājiem nācās likvidēt.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt