Dienas ziņas

ASV ar Covid-19 saslimušo skaits strauji pieaug

Dienas ziņas

Lauksaimnieki raizējas par labības sējumu veldrēšanos

Šķirotos atkritumus Bauska nodos «Eco Baltia vide»

Šķirotos atkritumus Bauska nodos uzņēmumam «Eco Baltia vide»

Līdz ar atkritumu poligona "Grantiņi" slēgšanu aprīlī Bauskas novadā atkritumu apsaimniekošanas maksa pieauga par 7%. Lai  pēc iespējas samazinātu izdevumus, baušķenieki nolēmuši šķirotos atkritumus turpmāk nevis vest uz Jelgavu, bet gan nodot jaunizveidotajā uzņēmuma ""Eco Baltia vide" šķirošanas stacijā. Lai plāns īstenotos, atkritumu šķirošanā būtu jāiesaistās krietni vairāk iedzīvotājiem. 

No 1. aprīļa sadzīves atkritumi no Bauskas novada tiek vesti uz ''Getliņu'' poligonu, bet šķirotie atkritumi, tāpat kā līdz šim, nonāca ''Zemgales eko'' Jelgavā. Tagad situācija mainījusies. Kopš uzņēmums ''Eco Baltia vide'' Bauskā izveidojis atkritumu šķirošanas centru, šķirotie atkritumi palikšot Bauskā.

Šķirošanas centrs Bauskā uzņēmumam ''Eco Baltia vide'' ir jau ceturtā šogad izveidotā filiāle. Gadā tajā plānots sagatavot pārstrādei 1200 tonnas atkritumu.

"Šos šķirotos materiālus mēs pāršķirojam, atlasam derīgākās no frakcijām un tālāk tās tirgojam. Stiklu gan mēs tikai uzkrājam, līdz ir pilna krava, un tad tālāk nododam pārdošanai," pastāstīja ''Eco Baltia vide'' Zemgales filiāles vadītājs Nauris Bertmanis.

Savu izvēli par labu jaunajam  centram, kurā jau pašreiz nonāk šķirotie atkritumi no Auces, Tērvetes un Vecumnieku novadiem, izdarījuši arī baušķenieki. 

"Mums ir tā doma, lai cena par atkritumu apsaimniekošanu nepieaugtu, tāpēc arī sadarbība ar ''Eco Baltia'', lai mums nebūtu jāved arī šķirotie atkritumi uz Jelgavu. Mums ir lētāks šis pakalpojums. Mums nav jāved projām uz Jelgavu, uz ''Zemgales eko'', kas atkal ir attālums," norādīja  Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks (Latvijas Zaļā partija).

Uzņēmumā ''Zemgales eko'' sacīja, ka pilsēta var izvēlēties, kur nogādāt atkritumus.

"Nu tā ir konkurence. Protams, ka priekš mums tas būs slikti, bet, ja viņiem tas būs izdevīgāk, lūdzu,"

uzsvēra ''Zemgales eko'' valdes loceklis Aleksejs Jankovskis.

Par šķiroto atkritumu apsaimniekošanu iedzīvotāji tieši nemaksā, un bieži vien neredz arī kopsakarību starp atkritumu šķirošanu un maksājuma lielumu par nešķirotajiem atkritumiem.

Jaunajā atkritumu šķirošanas stacijā no Bauskas novada pašreiz nonākušas 30 tonnas šķiroto atkritumu. Vēl daļa pagaidām tiekot vesta arī uz Jelgavu. Tikmēr uz gandrīz 70 kilometru attālajiem ''Getliņiem'' mēnesī tiek aizvests apmēram astoņdesmit reižu vairāk nešķiroto atkritumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt