Dienas ziņas

Valsts policija pārbauda ierobežojumu ievērošanu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bauskā pieaugs atkritumu apsaimniekošanas tarifs

Bauskā pieaugs atkritumu apsaimniekošanas tarifs

No 1. aprīļa Bauskas novadā par 7% paaugstināts atkritumu apsaimniekošanas tarifs. Atkritumu apsaimniekotāji skaidro, ka galvenais iemesls esot pilnais atkritumu poligons Bauskas novadā, kā dēļ tagad konteineros samestie atkritumi tiek vesti uz galvaspilsētas izgāztuvi.

Atkritumu poligons ''Grantiņi'', kur līdz šim tika nogādāti nešķirotie atkritumi no Bauskas novada, savu kapacitāti izsmēlis. Tāpēc no 1. aprīļa Bauskas novads iekļauts Rīgas atkritumu apsaimniekošanas reģionā, kas ļauj atkritumus nogādāt ''Getliņos''.

Līdz ar to par 7% kāpusi arī atkritumu apsaimniekošanas cena. Pensionāri, kuri koronavīrusa radītajā krīzē jūtas drošāki par savu ienākumu stabilitāti, lai arī atzīst, ka cenas starpība būs jūtama, priecājas, ka rasts jelkāds risinājums.

“Nu, ja citas iespējas nav, tad, protams, jādara. Mēs taču nevaram apaugt ar netīrumiem,” sprieda kāda Bauskas iedzīvotāja.

Tikmēr tie, kuriem nav nekādas pārliecības par to, ka rīt darba devējs nepaziņos, ka uzņēmums tiek slēgts, uzskata, ka vismaz laikā, kamēr valstī izsludināta ārkārtēja situācija, tarifu celt nedrīkstēja.

“”Facebook” katru dienu pilns ar to, ka cilvēki bez darbiem paliek. Vienkārši, bez nekādiem atvaļinājumiem, vienkārši tev pasaka – ej, uz redzēšanos. Es domāju, ka ļoti grūti. Nu loģiski tas nav,” savukārt pauda Bauskas novada iedzīvotāja Baiba.

Meklēt risinājumu Bauskas novadā saražoto nešķiroto atkritumu apglabāšanai uzņēmumus ''Vides serviss'' sāka pagājušā gada rudenī, kad ''Grantiņu ''poligonā bija palikusi vieta vien apmēram 7000 tonnām atkritumu. Sākotnēji cerēts, ka atkritumus pieņems Jelgavas novads, un solīts, ka tarifs varētu pat pazemināties, jo apglabāšanas izmaksas Jelgavas poligonā ir lētākas. Bet tā kā jelgavnieki atteicās pieņemt kaimiņu atkritumus, nepaaugstināt tarifu neesot bijis iespējams.

“Tie atkritumi tagad ir jāaizved no Bauskas. Mums nāk klāt 50 kilometri vešanas attālums. Mums tagad ir jāpārkārtojas, jāizstrādā jauns pārvadāšanas modelis, un iespējams, ka nākamgad mēs varēsim arī kaut ko ietaupīt. Tagad mums ir jānopērk jaunas automašīnas, daudz ietilpīgākas, jo es jau nevaru tagad vadāt ar 4 tonnu ietilpības automašīnām. Man tagad ir jāiegulda loģistikas sadaļā līdzekļi,” skaidroja SIA ''Vides serviss'' valdes loceklis Uģis Saukums.

Pašlaik paredzēts, ka atkritumi no Bauskas uz ''Getliņiem'' tiks vesti vienu gadu, līdz spēkā stāsies jaunais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas  izstrādātais atkritumu apsaimniekošanas plāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt