Sadaļas Sadaļas

Rīta intervija

Fiskālās disciplīnas padomes pārstāve Dace Kalsone par valsts budžeta pārpalikuma pārdali

Rīta intervija

Intervija ar Danielu Pavļutu

"Rīgas namu pārvaldnieka" vadītājs Aivars Gontarevs par apkures pieslēgšanu

Siltuma nav vēl 115 mājās Rīgā; vienā ēkā atklāj tīšu kaitniecību

Siltuma apgāde ir pilnībā vai daļēji traucēta vēl aptuveni 115 mājās Rīgā, un lielākoties problēmu iemesls ir novecojušās siltumapgādes sistēmas, bet vienā mājā gan ir pieķerta persona, kas ļaunprātīgi traucēja siltumapgādi, intervijā Latvijas Radio pastāstīja “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs.

Gontarevs skaidroja, ka šīm mājām apkure ir pieslēgta, taču dažādu tehnisko iemeslu dēļ ne visos dzīvokļos radiatori ir silti, un šobrīd pats svarīgākais uzdevums – panākt, lai siltums būtu visiem klientiem.  

Problēmu “vēsture ir gara, iemesli ir dažādi, un šobrīd ir svarīgākais visu sakārtot” norādīja Gontarevs. Viņš stāstīja, ka daudzās mājās siltumapgādes sistēmas un karstā ūdens apgādes sistēmas ir lāpītas un labotas, “uzturētas, nevis renovētas”, un šobrīd tās pat nevar labot, tās ir jāmaina.  

Aptuveni pirms gada zaudēta konkursa dēļ akciju sabiedrība «Rīgas siltums» vairs neapkalpo ēku siltumapgādes sistēmas. «Rīgas siltums» to darīja vairāk nekā 20 gadu, taču «Rīgas namu pārvaldnieks» nu rīkoja iepirkumu, kurā uzvarēja ar Rīgas varas partiju «Saskaņu» saistīta kompānija «Siltumserviss Rīga» .

Gontarevs stāstīja, ka problēmas ar siltumapgādi esot bijušas arī pagājušajā gadā, un arī iepriekšējos gados, taču “Rīgas siltums” tās risināja “klusi, lokāli” un “Rīgas namu pārvaldnieks” nemaz par tām neuzzināja un “dzīvoja komfortā”, un tikai tagad sācis aptvert patieso situāciju.  

Viņš arī atzina, ka šobrīd nevar pateikt, cik izmaksātu visu novecojušo sistēmu nomaiņa, tas vēl būs jāizvērtē.  

“Rīgas namu pārvaldnieka" vadītājs arī atklāja, ka vienā gadījumā gan “pieķērām vienu pie rokas”, jo vienā mājā sistēma bija labota vairākas reizes, un iedzīvotāji turpināja sūdzēties, līdz beidzot izdevās pieķert cilvēku, kurš veica kaitniecību”.

Tagad viņš nodots likumsargiem, lai noskaidrotu, kāda bija viņa motivācija, pastāstīja Gontarevs.  

Tikmēr problēmās vainotais “Siltumserviss Rīga” skaidroja, ka vēl pirms nedēļas Rīgas māju apkures iekārtas nevarēja regulēt siltā laika dēļ.

Apkures sezonai raksturīgie laikapstākļi iestājušies tikai pirms nedēļas, tādēļ laikā, kad laukā ir +20 grādu temperatūra, apkures iekārtas Rīgas daudzdzīvokļu mājās nevarēja sākt pieregulēt, jo tās nemaz nebija ieslēgušās, piektdien paziņoja Rīgas pašvaldības nolīgtās pilnsabiedrības “Siltumserviss Rīga” vadība.

Skaidrojot apkures nepieslēgšanu daudzajām mājām un problēmas ar siltumapgādi arī pieslēgtajās, uzņēmums norādīja, ka tikai pēc māju siltummezglu pārņemšanas februārī uzzinājis, ka skaitītāji šajā gadā jāverificē. Arī tas paņēmis neplānotu mēnesi un resursus.

“Siltumserviss Rīga” vadības pārstāvis Tengizs Adamjancs: Par situāciju ar apkuriEdgars Kupčs

“Siltumserviss Rīga” vadības pārstāvis Tengizs Adamjancs pastāstīja, ka darbs vēl ir procesā, “un visas mūsu ekipāžas strādā 24 stundu režīmā un ir iesaistīti visi maksimāli pieejamie resursi, lai pēc iespējas ātrāk atrisināt tās problēmas, kas ir izgaismojušās pēdējo divu nedēļu laikā”.

Viņš arī sacīja, ka “mēs  “Siltumserviss. Rīga” vārdā atvainojamies visiem tiem cilvēkiem, kuri ir saskārušies ar nepietiekamu vai neesošu apkuri savos dzīvokļos”.

Adamjanc uzsvēra, ka uzņēmums ir apņēmības pilns sakārtot to visu un novērst  trūkumus pēc iespējas tuvākā laikā. Pēc viņa teiktā, problēmas vēl pastāt 75 līdz 100 mājās, un uzņēmums katru dienu atrisina tās vidēji 5 – 10 mājās.  

KONTEKSTS:

Rīgas domnieki saņēmuši neskaitāmas rīdzinieku sūdzības par pilnsabiedrības «Siltumserviss Rīga» nespēju savlaicīgi nodrošināt apkuri Rīgas daudzdzīvokļu mājās, kā arī nepietiekamu komunikāciju ar iedzīvotājiem. Apkures sezonas beigās dome varētu lemt par līguma laušanu ar  «Siltumserviss Rīga», kas apkalpo ēku siltumapgādes sistēmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt