Panorāma

Mūžībā devusies kordiriģente Terēzija Broka

Panorāma

Sociālie partneri atzinīgi vērtē M. Kučinska darbu

Apkures problēma galvaspilsētā ieilgusi

Bez apkures Rīgā vēl 200 mājas; varētu lemt par līguma laušanu ar «Siltumserviss Rīga»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Rīgas domnieki saņēmuši neskaitāmas rīdzinieku sūdzības par pilnsabiedrības «Siltumserviss Rīga» nespēju savlaicīgi nodrošināt apkuri Rīgas daudzdzīvokļu mājās, kā arī nepietiekamu komunikāciju ar iedzīvotājiem. Apkures sezonas beigās dome varētu lemt par līguma laušanu ar  «Siltumserviss Rīga», kas apkalpo ēku siltumapgādes sistēmas.

Daļā dzīvojamo ēku radiatori vēl joprojām ir auksti, un Rīgas pašvaldības uzņēmumā «Rīgas namu pārvaldnieks» (RNP) skaidroja, ka apkure ir pieslēgta visos tā apsaimniekotajos namos, bet turpinās siltumvadu atgaisošana.

Aptuveni pirms gada zaudēta konkursa dēļ akciju sabiedrība «Rīgas siltums» vairs neapkalpo ēku siltumapgādes sistēmas. «Rīgas siltums» to darīja vairāk nekā 20 gadu, taču «Rīgas namu pārvaldnieks» nu rīkoja iepirkumu, kurā uzvarēja ar Rīgas varas partiju «Saskaņu» saistīta kompānija.

Deputāte Juta Strīķe no Jaunās konservatīvās partijas lēš, ka bez siltuma Rīgā arvien ir aptuveni divsimt daudzdzīvokļu namu.

Viņa stāstīja, ka jau vasarā deputāti saņēma iedzīvotāju sūdzības par to, ka uzņēmums nesniedz nepieciešamos pakalpojumus vai neatbild uz zvaniem tad, kad bija kādi remonti nepieciešami; bija arī problēmas ar siltā ūdens piegādi.

«Un arī pašlaik mums ir ļoti daudz iedzīvotāju sūdzību par apkuri, ka ir šausmīgi auksts dzīvokļos un nevar sazvanīt nevienu atbildīgo personu,» stāstīja Strīķe.

“Siltumserviss Rīga” zvanu centrā telefoni ir karsti. Mierīgajā periodā dienas laikā ienāca ap 400 zvanu, tagad tie ir pieci tūkstoši, un likumsakarīgi – pie savienojuma tiek vien daži

Šobrīd dispečeru centrā pastāvīgi darbojas četri, brīžiem arī pieci cilvēki, un, kā norāda uzņēmuma vadība, tas ir pat vairāk, nekā tika prasīts līgumā, kurā bija noteikts – divi cilvēki pie telefona naktī un trīs pa dienu..

Opozīcija pieprasīja par šiem jautājumiem sasaukt Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas ārkārtas sēdi. Viņa uzsvēra, ka domes vadībai vajadzēja rīkoties uzreiz, nevis gaidīt opozīcijas ierosinājumus, bet tagad vienīgais, ko var darīt opozīcija, ir prasīt sasaukt ārkārtas sēdi.

Lai uzklausītu atskaiti par apkures sezonas sākšanu, trešdien Rīgas mērs Nils Ušakovs tikās ar «Rīgas siltums» un «Siltumserviss Rīga» pārstāvjiem.

Uškovs aicināja skaidroties māju apsaimniekotāja «Rīgas namu pārvaldnieka» šefu Aivaru Gontarevu, kā arī pirms gada nolīgto apkures sistēmu apsaimniekotāju Albertu Sūnu no pilnsabiedrības «Siltumserviss Rīga». Pēc īsas apspriedes Ušakovs paziņoja, ka apkures sezonas beigās Rīgas dome lems, vai lauzt līgumu ar «Siltumserviss Rīga» un vai piemērot soda sankcijas uzņēmumam līdz 500 000 eiro apmērā par nespēju sniegt pakalpojumu.

Ušakovs atvainojās par situāciju visiem rīdziniekiem, kuru dzīvokļi aizvien ir auksti. Savukārt kompānijas pārstāvjiem ir ļoti skaidri pateikts, ka pēc šīs apkures sezonas beigām, pavasarī tiks lemts par līguma izbeigšanu, ņemot vērā visu to, kas notiek, un par soda sankciju piemērošanu. Šī līdzekļa pašreiz ir iesaldēti atbilstoši līgumam, to ir izdarījis “Rīgas namu pārvaldnieks”.

Tas nozīmētu, ka lielākais sods, kas var draudēt kompānijai pēc šīs sezonas beigām, ir 500 000 eiro, skaidroja Ušakovs.

Rīgas domes priekšsēdētājs arī norādīja, ka daudzu ēku lielākās problēmas siltuma pieslēgšanai sagādā novecojušie un 10 līdz 20 gadus neremontētie siltummezgli, tāpēc jau no nākamā gada sākuma daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem būs atviegloti nosacījumi, lai saņemtu 50 procentu pašvaldības līdzfinansējumu siltummezglu atjaunošanai, informēja Rīgas dome.

«Rīgas namu pārvaldnieka» vadītājs Aivars Gontarevs skaidroja, ka nolīgtais «Siltumserviss Rīga» problēmu novēršanai un apkures pieslēgšanai patlaban strādā diennakts režīmā. Savukārt Alberts Sūna, kas ir viens no pilnsabiedrības dalībniekiem, vēl nemācēja prognozēt, kad būs silts visos Rīgas mājokļos.

“Par katru šo negadījumu, par katru atkārtotu atgaisošanu tiek sastādīts akts ar fotofiksāciju, kur ir precīzi minēts, kas tas ir,” pastāstīja Aivars Gontarevs.

Savukārt Ušakovs piebilda, ka infrastruktūra ir sliktā stāvoklī, bet uzņēmums “konkursā piedalījās brīvprātīgi, viņus ar varu neviens nespieda piedalīties konkursā un apsaimniekot “Rīgas namu pārvaldnieka” siltummezglos, viņiem vajadzēja saprast savu kapacitāti”.

"Siltumserviss Rīga" skaidro, ka šobrīd strādā diennakts režīmā. Vienlaikus uz objektiem braukājot 60 ekipāžas un tiekot darīts viss, lai līdz nedēļas beigām siltums būtu visās mājās.

 “Siltumserviss Rīga” valdes loceklis Alberts Sūna, jautāts, vai, ar uzvaru konkursā, uzņēmums nav “nokodis lielāku kumosu, kā varat norīt”, vien noteica, ka “darbs ir jādara, tas, kas nedara, nekļūdās”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti