4. studija

Iegādājoties dzīvokli, jaunais īpašnieks iegādājies parodiju par radiatoriem.

4. studija

Saulkrastu novada jaunā identitāte.

Saulkrastu novada dome steigšus izstrādājusi detālplānojumu... kāpu zonai.

Saulkrastu pašvaldība plāno apbūvi kāpu teritorijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Saulkrastos briest kārtējais plāns par kāpu teritoriju apbūvi - dome apstiprinājusi ieceri būvēt kafejnīcu un gājēju takas, peldošās platformas. Plānam gan vēl būs jāsaņem ietekmes uz vidi novērtējums, un pagaidām iesniegums par to Valsts vides dienestā nav saņemts, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.

Zigmārs Strods raidījumam stāstīja, ka Saulkrastu novada dome ir izstrādājusi un jau 23. decembrī apstiprinājusi detālplānojumu, kas paredz kāpā veidot pastāvīgu apbūvi.

“Nav skaidrs, kāpēc viņi to dara pašlaik, kad ir skaidrs, kad arī pašas domes mūžs ir diezgan īss un dienas skaitītas. Otrs, šī kāpu zona ir aizsargjosla, un viņi to tā kā likvidē, apgrūtina piekļuvi laipai, kas ir tikai pagājušajā gadā izveidota, un vēl viņi tur maina sarkanās līnijas, nesaskaņojot ar iedzīvotājiem,” stāstīja Strods.

Dome plāno izbūvēt kafejnīcu, gājēju takas jūrā un uz sauszemes, peldošas platformas, mobilā tālruņa lādēšanas punktu, ar kustību sensoriem aprīkotu apgaismojumu.

Bet vietējiem iedzīvotājiem bažas rada lielā steiga, plānojuma publiska neizziņošana un plānotā patvaļīgā kāpu apbūve par spīti aizsargjoslu likumam.

Kāds vietējais viesu nama īpašnieks raidījumam atzina, ka “mēs jau te ļoti uztraucamies, jo mēs šeit dzīvojam, [..]te, aiz tiem krūmiem, te taisīs kafejnīcu. It kā Saulkrastos kafejnīcu nepietiktu..”

Saulkrastu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Asnate Rancāne raidījumu informēja, ka detālplānojuma teritorija no Pēterupes "Saules tiltiņa" līdz Ķīšupei atrodas Saulkrastu pilsētas teritorijā. Aizsargjoslu likums nosaka, ka ēku un būvju celtniecība pilsētas teritorijā ir atļauta, ja to paredz teritorijas plānojums un darbība ir saskaņota ar reģionālo vides pārvaldi. Lielrīgas reģionālā vides pārvalde par izstrādāto detālplānojumu ir sniegusi pozitīvu atzinumu, informēja Rancāne.

Valsts vides dienesta pārstāve Dace Rudusa savukārt informēja, ka, neskatoties uz to, ka dienests ir sniedzis atzinumu par izstrādāto detālplānojuma projektu, darbības ierosinātājam pirms darbības uzsākšanas ir jāveic sākotnējā ietekmes uz vides izvērtējuma procedūra, kas ir obligāta jebkurai ēku vai būvju būvniecībai Baltijas jūras un Rīgas jūras līča krasta kāpu aizsargjoslā.

Ierosinot ietekmes uz vidi sākotnējo izvērtējumu, darbības pieteicējam ir jāiesniedz vismaz divi iespējamie paredzētās darbības risinājumi attiecībā uz vietu un/vai pielietojamo tehnoloģiju, norādīja Rudusa.

Sākotnējā ietekmes uz vidi izvērtējumā tiks vērtēts paredzamo darbību ietekmes uz vidi būtiskums, kā arī pieļaujamība un atbilstība normatīvo aktu prasībām. Šobrīd Valsts vides dienestā šāds iesniegums nav saņemts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti