Satversmes tiesa ierosina lietu par tiesnešu atalgojuma sistēmu

Satversmes tiesā pēc Tieslietu padomes pieteikuma ierosināta lieta par tiesnešu atalgojuma sistēmu, informēja tiesā.

 

Lieta ierosināta pēc Tieslietu padomes pieteikuma, kurā norādīts, ka atlīdzības likums pieņemts 2009. gadā un tā mērķis bijis panākt līdzvērtīgu pieeju amata atlīdzības noteikšanā valsts un pašvaldību institūcijās nodarbinātajiem. Tostarp tiesnešu amata atlīdzība tikusi pielīdzināta valsts tiešās pārvaldes iestādes juridiskās struktūrvienības vadītāja mēnešalgas maksimālajam apmēram.

Taču, samērojot tiesneša amata atlīdzību ar valsts tiešās pārvaldes iestādes juridiskās struktūrvienības vadītāja atlīdzību, neesot ņemtas vērā atšķirības tiesneša un tiešās pārvaldes iestādes darbinieka statusā, funkcijās un atbildībā. Tieslietu padome uzskata, ka ar vairākiem grozījumiem Atlīdzības likumā valsts pārvaldes darbinieku faktiskais atalgojums esot paaugstinājies, bet tiesneša atalgojuma reālā vērtība viņa pilnvaru laikā – samazinājusies.

Tādējādi esot izjaukta iepriekš Atlīdzības likumā pastāvējusī vienotā pieeja atalgojuma noteikšanā un apstrīdētās normas vairs neatbilstot Satversmes 83. un 107.pantam.

Ierosinātajā lietā Satversmes tiesa Saeimu līdz 2017.gada 21.februārim iesniegt atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Lietas sagatavošanas termiņš ir 2017.gada 21.maijs.

Ziņots, ka šogad maijā tiesu darbinieki piketā pie valdības ēkas pieprasīja viņu tiesību un interešu ievērošanu, vienlīdzīgu attieksmi un arī algas paaugstinājumu. Vēlāk, skatot ar nākamā gada valsts budžetu saistītus jautājumus, valdība vienojās 2017.gadā palielināt tiesu darbinieku atalgojumu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti