Satversmes tiesa aicina uz ekspertu sarunu par Daugavas lomu Latvijas vēsturē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Satversmes tiesas rīkotā diskusiju ciklā sestdien, 8. decembrī, par Latviju un likteņupes Daugavas nozīmi tās vēsturē sarunāsies dažādu jomu eksperti – tiesību zinātnieks Egils Levits, režisors Reinis Suhanovs, vēsturniece Barba Ekmane un socioloģe, Saeimas deputāte Dagmāra Beitnere-Le Galla.

Sarunas rosinājusi Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele ar mērķi tuvināt dažādas sabiedrības vides un viedokļu līderus sarunās par Latvijai svarīgiem jautājumiem.

Ineta Ziemele: Par diskusiju par Daugavas lomu Latvijas vēsturē
00:00 / 00:19
Lejuplādēt

Ziemele uzsver: lai Latvijā būtu stipra pilsoniskā sabiedrība, ir jābūt aktīvai domu apmaiņai starp dažādu jomu ekspertiem. Pirmā diskusija maijā pievērsās rakstnieces Māras Zālītes autobiogrāfisko romānu atziņām.

„Nākamā tēma 8. decembra diskusijā būs – kādu lomu spēlē Daugava ne tikai ģeogrāfiski, bet arī vēsturiski, simboliski, vērtību un latviešu tautas konsolidācijas ziņā. Un kādu lomu nospēlē, piemēram, Rainis – jurists un rakstnieks, kāpēc viņam bija pašsaprotami, ka Daugava nav ģeogrāfiska robeža, bet tautas vienojošā ass. Raiņa poēma „Daugava”, manuprāt, ir tiešām tādas vienotas valsts ideoloģijas pamats,” saka Ziemele.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti