Rīta intervija

Topošais ekonomikas ministrs Nemiro: Neesam iecerējuši straujas pārmaiņas

Rīta intervija

Rinkēvičs: Latvijā būtiski sākt diskusijas par to, kādu nākotnē gribam redzēt ES

Vjačeslavs Dombrovskis: Topošā valdība ignorē trešdaļas Latvijas iedzīvotāju izvēli

«Saskaņa»: Kariņa veidotā valdība izceļas ar cinismu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") veidotās valdības deklarācija izceļas ar cinismu attiecībā uz vēlētajiem doto solījumu turēšanu, intervijā Latvijas Radio sacīja opozīcijā esošās partijas "Saskaņa" līderis Vjačeslavs Dombrovskis.

"Kur Jaunās konservatīvās partijas (JKP) solījums "3x500"? Kur ir minimālā pensija 200 eiro jau 2019. gadā? Šī ir vēlētāju uzmešanas un solījumu neturēšanas valdība. Ja partijas, kas daudz solīja, ir bijušas tik nekompetentas, ka nevar to visu īstenot 2019. gadā, - kas liek domāt, kādēļ partijas kļūs kompetentākas? Viņi sēž un cer uz ekonomikas attīstību. Taču ekonomikas jomā Kariņa deklarācija ir nulle, pat trešā kursa students uztaisītu labāku. Tur ir tik dziļas domas, ka jāpiesaista investīcijas," teica Dombrovskis.

Tāpat viņš Kariņam pārmeta "Saskaņas" neņemšanu valdībā, norādot, ka visas pārējās partijas un politiķi uzskata, ka šīs partijas vēlētājs nav pilnvērtīgs cilvēks un pilsonis. Tādējādi ar "Saskaņu" valdības veidošanas procesā neviens nav runājis un partija Kariņa valdību neatbalstīs. "Mūsu sabiedrība ir sašķelta ne tikai starp krieviem un latviešiem, bet arī starp partiju piekritējiem.

KONTEKSTS:

Saeimas ārkārtas sēde, kurā deputāti balsos par jauno valdību, plānota trešdien, 23. janvārī, plkst. 12.

Kariņa valdības galvenās darba prioritātes būs finanšu sistēmas sakārtošana, valsts drošības stiprināšana, tiesiskuma stiprināšana, administratīvi teritoriālās reformas īstenošana, veselības aprūpes sistēmas un izglītības sistēmas kvalitātes un pieejamības uzlabošana, elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšana, tautsaimniecības konkurētspējas, produktivitātes un investīciju apjoma paaugstināšana, kā arī demogrāfiskās situācijas uzlabošana.

Valdības darbs šo prioritāšu īstenošanā tiks balstīts "uz stingru fiskālo disciplīnu ar tiekšanos uz pārpalikuma veidošanu valsts budžetā".

"Valdībai ir jāliek stingrs pamats un jānosprauž skaidri mērķi Latvijas attīstībai līdz 2030. gadam. Lai sasniegtu noteiktos mērķus, nepieciešams dialogs starp dažādām sabiedrības grupām un vienošanās par valsts attīstības prioritātēm un līdzekļiem to sasniegšanai, kā arī vispusīgs apstiprināts Nacionālās attīstības plāns 2021.–2027. gadam," teikts topošās valdības deklarācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti