Salu tilta rekonstrukcijas lietā KNAB lūdz apsūdzēt astoņas personas

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pabeidzis izmeklēšanu Salu tilta renovācijas lietā un lūdz apsūdzēt astoņas personas – bijušo Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersonu un vairākus uzņēmuma "LNK Industries" pārstāvjus. KNAB ieskatā, ar būvdarbiem saistīto dokumentu viltošanas rezultātā Rīgas pašvaldības budžetam nodarīti zaudējumi 300 000 eiro apmērā.

Vienīgā valsts amatpersona starp aizdomās turētajiem ir bijušais Rīgas domes Satiksmes departamenta Būvdarbu vadības nodaļas vadītājs Uģis Broža, zināms Latvijas Televīzijai (LTV). Amatu viņš atstāja pirms trīs gadiem pēc tam, kad tika aizturēts darbavietā. KNAB Brožu tur aizdomās par dokumentu viltošanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, tirgošanos ar ietekmi un nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā. Šobrīd Broža sēž uz apsūdzēto sola lietā par Krišjāņa Barona ielas remontdarbu dokumentu viltošanu.

Aizdomās KNAB tur arī "LNK Industries" valdes locekli Jevgeniju Locovu, noskaidroja LTV.

Biroja ieskatā, Broža ar Locovu vēl pirms Salu tilta remontdarbu iepirkuma izsludināšanas vienojās par tā norisi un saskaņoja detaļas atbilstoši "LNK Industries" iespējām. Vēlāk, kad "LNK Industries" bija izcīnījis 1,8 miljonus eiro vērto līgumu, Broža kopā ar vairākiem citiem esot viltojis dokumentus, lai uzņēmums izvairītos no soda naudas maksāšanas par būvtermiņu pārkāpumu, norāda KNAB. Tikmēr "LNK Industries" jebkādus likumpārkāpumus noraida.

KNAB mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka kriminālvajāšanu šajā lietā lūgts sākt kopumā pret astoņām personām, tostarp Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersonu un septiņām fiziskām personām.

Četras fiziskas personas KNAB lūdz apsūdzēt par dokumentu viltošanu un izmantošanu. Par to lūgts apsūdzēt vēl divas personas, kuras KNAB vaino arī noziedzīga nodarījuma izdarīšanas atbalstīšanā. Pret vienu fizisku personu jeb personu "A" lūgts sākt kriminālvajāšanu par noziedzīga nodarījuma izdarīšanas atbalstīšanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

 

 

Fiziskā persona "A" ar Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersonu vienojušās par iepirkuma norisi, pārrunājušas, izstrādājušas un saskaņojušas plānotā iepirkuma nianses, termiņus un realizācijas iespējas atbilstoši pārstāvētā uzņēmuma interesēm, liecina KNAB mājaslapā pieejamā informācija.

Rīgas domes Satiksmes departaments izsludinājis iepirkumu. Departamenta iepirkumu komisija par uzvarētāju atzinusi fiziskās personas "A" pārstāvēto uzņēmumu par summu 1 818 348 eiro ar darbu izpildes termiņu 14 kalendārās dienas. 

Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersona un pārējās fiziskās personas, izņemot personu "A", viltojušas dokumentus, lai izvairītos no būvtermiņu pārkāpuma un soda naudas maksāšanas, faktiski darbu izpildot 63 dienās. Iespējamie pašvaldības budžetam nodarītie zaudējumi - 302 837 eiro, liecina KNAB informācija.

Vienlaikus birojā norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

KONTEKSTS:

2016. gada 16. jūnijā KNAB sāka kriminālprocesu saistībā ar Rīgas domes Satiksmes departamenta iepirkumu par papildu darbiem Salu tilta rekonstrukcijā. KNAB aizturēja četrus "LNK Industries" darbiniekus un Satiksmes departamenta būvdarbu vadības nodaļas vadītāju Uģi Brožu. Aizturēšanas Latvijā bija saistītas ar palīgdarbiem Salu tilta renovācijā, kuru izpilde par pusotru miljonu eiro bija uzticēta "LNK" holdinga uzņēmumam.

Brožu atstādināja no amata, bet jau divus mēnešus vēlāk ar viņu darba līgumu uz pusgadu noslēdza “Rīgas satiksme”, ziņoja “Nekā personīga”.

Pērn janvārī Latvijas Radio ziņoja, ka kriminālprocesā bija septiņi aizdomās turētie un vēl piecas personas, pret kurām uzsākts kriminālprocess. Pret vienu personu, par kuru bija sākts kriminālprocess, tas izbeigts noziedzīga nodarījuma sastāva trūkuma dēļ.

KNAB atklāja, ka tiek izmeklēšana ir par krāpšanu, krāpšanas atbalstīšanu, dokumentu viltošanu, kukuļdošanas atbalstīšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, izraisot smagas sekas, un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt