Pret vienu Salu tilta krimināllietā iesaistīto izbeidz izmeklēšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 5 mēnešiem.

Kriminālprocesā par koruptīviem darījumiem saistībā ar vairāk nekā desmit miljonus eiro izmaksājušo Salu tilta rekonstrukciju izmeklēšana turpinās. Izmeklēšana gan ir izbeigta pret vienu sākotnēji kriminālprocesā iesaistīto.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāve Laura Dūša norādīja, ka izmeklēšana bija sākta par Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersonu prettiesisku rīcību akciju sabiedrības “LNK Industries” interesēs, lai šī akciju sabiedrība uzvarētu departamenta rīkotajos būvdarbu iepirkumos.

Krimināllietā ir septiņi aizdomās turētie un vēl piecas personas, pret kurām uzsākts kriminālprocess. “Pret vienu personu, par kuru bija sākts kriminālprocess, tas izbeigts noziedzīga nodarījuma sastāva trūkuma dēļ,” pastāstīja Dūša.

Izmeklēšana lietā notiek par virkni iespējamu noziegumu – krāpšanu, krāpšanas atbalstīšanu, dokumentu viltošanu, kukuļdošanas atbalstīšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, izraisot smagas sekas, un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. KNAB pārstāve piebilda, ka kriminālprocess ir sarežģīts un komplicēts, tajā iesaistītas ļoti daudzas personas.

KNAB vēl neprognozē, kad kriminālprocesu Salu tilta lietā varētu nodot prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Tikmēr pašlaik turpinās iepirkums par Salu tilta otrās kārtas atjaunošanas darbiem, kam paredzamās izmaksas dome dubultojusi līdz 30 miljoniem eiro. Interese par šo konkursu ir arī korupcijas skandālā iesaistītajai kompānijai LNK, kas gada sākumā iepirkumu uzraugiem par to iesniedza sūdzību. Vēlāk gan tā atsaukta, Latvijas Radio apliecināja uzņēmuma pārstāvis Krists Leiškalns.

Vēstīts, ka 2016.gada jūnijā KNAB paziņoja par diviem kriminālprocesiem, kas uzsākti sadarbībā ar Lietuvas kolēģiem un ir saistīti ar vienu no Latvijas vadošajiem būvniecības uzņēmumiem. Procesi bija saistīti ar holdinga “LNK Group” uzņēmumiem “Latvijas tilti” un “LNK Industries” un kukuļošanu Klaipēdas ostā un Rīgas domes Satiksmes departamentā. KNAB un Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests (STT) saskaņotā operācijā veica vairāk nekā 20 kratīšanas, izņēma datortehniku, telefonus, vairākus simtus tūkstošu eiro skaidrā naudā un aizturēja vairākas personas.

Latvijā aizturēja Rīgas domes Satiksmes departamenta Būvdarbu vadības nodaļas vadītāju Uģi Brožu un "LNK" holdinga pārstāvjus. Aizturēšanas Latvijā bija saistītas ar palīgdarbiem Salu tilta renovācijā, kuru izpilde par pusotru miljonu eiro bija uzticēta "LNK" holdinga uzņēmumam.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti