Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Saldū atklāj jaunu skolu

Saldū atver jaunu skolu bērniem ar īpašām vajadzībām

Šī diena, 1. septembris, īpaša bija saldeniekiem – durvis vēra jaundibinātā Kalnsētas speciālā internātpamatskola. Tajā mācīsies bērni ar dažādiem garīgās attīstības traucējumiem pirmsskolas, pamatizglītības un un divās profesionālās ievirzes programmās.

Kalnsētas speciālās internātpamatskolas skolēniem pirmā Zinību diena paliks atmiņā ne tikai ar krāšņajām rudens puķēm, dziesmām un satikšanos ar skolas rūķi, bet arī īpašām dāvanām – dienasgrāmatu, uz kuras savu vietu ieņēmis skolas simbols – pavasara vēstnesis – krokuss, arī ar pildspalvām un gardumiem.

Pērn Saldus novadā sākta speciālo izglītības iestāžu tīkla sakārtošana.  Lai arī novadā ilgus gadus darbojās Rubas speciālā internātpamatskola, skolēnu nepietiekamā skaita dēļ to nācies slēgt. Skola no Saldus atradās 50 kilometru, un vecāki izvēlējās skolas tuvāk savai dzīvesvietai.  Tomēr vajadzība pēc speciālās izglītības nemazinājās.

"Mēs jau varākus gadus novērojam, ka bērni vairāk centrējas Saldus pilsētā. Šīs jaunās skolas izveidi noteica demogrāfiskā situācija, iedzīvotāju izkārtojums un vajadziba pēc atbalsta sniegšanas bērniem," norāda Saulcerīte Levica, Saldus novada Izglītības pārvaldes vadītāja. 

Līdz jaunās skolas izveidei daudzi bērni ar īpašām vajadzībām mācījās Cieceres internātpamatskolā, kurā bija vairākas speciālās programmas.

Kalnsētas skola izvietota vienā no tās ēkām un pārņems divas speciālās pamatizglītības programmas – izglītojamiem ar garīgās un smagiem garīgās attīstības traucējumiem. Arī speciālā bērnudārza "Cerībiņa" programmu īstenos jaunā skola. Tā Kalnsētas speciālā internātpamatskola realizēs pirmsskolas, pamatizglītības un divas profesionālās ievirzes programmas, kurās bērni mācīsies mājkalpotāja vai būvniecība specialitātē.

Šai jomā liels palīgs būs līdzās esošais Saldus tehnikums, kurā ir gan nepieciešamā materiālā bāze, gan pedagogi.

"Esam gandarīti, ka tā ir valsts finansēta. Mūsu mērķis ir kļūt par attīstības centu Kurzemē, lai varētu piedāvāt mācīties visiem Kurzemes bērniem," atklāj Vineta Vovere, Kalnsētas speciālās internātpamatskolas direktore.

Šobrīd skolā mācās 193 bērni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt