Šovasar darbu skolēniem piedāvā vairāk uzņēmēju

Šogad vasarā nodarbināt skolēnus ir gatavi vairāk uzņēmēju nekā pērn.

Jau vairākus gadus uzņēmējiem ir iespēja vasaras mēnešos piedāvāt darbu jauniešiem no piecpadsmit līdz divdesmit gadu vecumam.

Atbildīgā par šo projektu no Nodarbinātības aģentūras Vija Volkonovska skaidro, ka darba piedāvājumu skaits atsevišķos Latvijas reģionos ir atšķirīgs, tomēr darba iespēju jauniešiem netrūkstot. Tāpat viņa norāda, ka piedāvātās profesijas ir ļoti atšķirīgas.

Vija Volkonovska par jauniešu darba iespējām vasarāKristaps Feldmanis

  „Atsaucība šobrīd no skolēnu puses ir tāda pati, kā pagājušajā gadā, bet piedāvājums ir apmēram par 10% lielāks nekā pagājušajā gadā," norāda Volkonovska. "Pagājušajā gadā bija pāri par 4000 darba vietu, bet šogad ir 5000."

  "Piedāvājums lielāks ir uz parastajiem darbiem. Visvairāk, protams, ir palīgstrādnieki, sezonas darbu strādnieki, lauksaimniecības palīgstrādnieki, pārdevēja palīgi. Tādas profesijas ir visvairāk piedāvātās, bet ir arī ļoti interesantas profesijas, kurās var pieteikties, piemēram, caurlaižu inspektors, lidostas pasažieru apkalpošanas aģents, uzskaites rādījumu reģistrētājs. Laukos ir vairākas vietas, kur ir tādas interesantas profesijas, piemēram Saldus novadā ir atrakciju parka uzraugs, ir dažādas tās profesijas, bet vairāk tiek piedāvātas vienkāršās profesijas,” stāsta Volkonovska.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti