Saeimas vēlēšanām pieteikts kandidāts varēs apstrīdēt balsu skaitīšanas rezultātus

Saeimas vēlēšanām pieteiktam kandidātam būs tiesības apstrīdēt balsu skaitīšanas rezultātus. To paredz Saeimas ceturtdien, 23. maijā, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā, informē parlamenta Preses dienestā.

Grozījumi noteic, ka vēlēšanu sarakstā pieteiktam kandidātam būs tiesības iepazīties ar balsu skaitīšanas protokolu un Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) apstrīdēt vēlēšanu iecirkņa komisijas lēmumu par balsu skaitīšanas rezultātiem. Savukārt CVK lēmumu kandidāts varēs apstrīdēt tiesā.  

Tāpat noteikts, ka kandidātam būs tiesības pārsūdzēt tiesā lēmumu par vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu.

Tiesības apstrīdēt balsu skaitīšanas, kā arī vēlēšanu rezultātus pieteiktajiem kandidātiem jau ir paredzētas pašvaldību vēlēšanās un Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.

Ar izmaiņām Saeimas vēlēšanu likumā veidosies saskanīgs regulējums ar pašvaldību un arī EP vēlēšanām, kā arī ar pašvaldību vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumu, teikts grozījumu anotācijā.

Līdz šim balsu skaitīšanas rezultātus un lēmumu par vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu varēja apstrīdēt tikai kandidātu sarakstu iesniedzēji.

Saeimas vēlēšanu likuma grozījumi rosināti, lai nodrošinātu Saeimas vēlēšanās pieteiktā kandidāta Satversmē garantētās vēlēšanu tiesības un tiesības uz taisnīgu tiesu, norāda Saeimas Preses dienestā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti