Saeimas sociālo lietu komisijas vadītājs ar Levitu vienojas strādāt pie zemāko pensiju celšanas

Saeimas sociālo un darba lietu komisijas vadītājs no „Attīstībai/Par!” Andris Skride otrdien, 13. augustā, ticies ar valsts prezidentu Egilu Levitu, lai pārrunātu jomas aktualitātes. Skride Latvijas Radio norādīja, ka ar prezidentu vienojušies, ka prioritātei ir jābūt zemāko pensiju celšanai.  

Tāpat pārrunāti medicīnas personāla trūkuma un atalgojuma jautājumi.

“Tikšanās laikā ar prezidentu mēs pārrunājām galvenokārt medicīniskās problēmas, kādas šobrīd ir Latvijā. Ļoti daudz runājām par slimnīcu pārvaldību, par universitāšu slimnīcu pārvaldību. Arī par reģionu slimnīcām. Prezidents atbalsta mūsu komisijas veiktos soļus līdz šim. Ir skaidrs, ka universitāšu slimnīcu pārvaldība ir ļoti, ļoti būtiski jāuzlabo. Šobrīd šīs slimnīcas netiek pārvaldītas pēc labākajiem pārvaldības principiem gan medicīniski, gan arī administratīvi,” pastāstīja Skride.

“Otrs, par ko runājām, bija sociālā sistēma – par pensijām. Vienojāmies ar prezidentu, ka ir jāceļ šīs pensijas, kas ir kritiski zemas. Tās, kas jau ir lielas, tām droši vien šī palielināšana nebūtu vajadzīga. Tā kā tieši kritiski zemās pensijas,” sacīja Skride.

Pirmie darbi, lai panāktu zemāko pensiju celšanu, gaidāmi rudenī, kad Skrides vadītā komisija sākšot darbu pie jaunā pensiju finansēšanas likuma.

KONTEKSTS:

Tiesībsargs nosūtījis valdībai pirmstiesas brīdinājumu, pirms vērsties Satversmes tiesā par minimālo pensiju. Tiesībsargs norāda, ka vecuma pensijas minimālais apmērs – no 70,43 eiro līdz 108,85 eiro mēnesī – ir neadekvāti zems un nenodrošina cilvēka pamatvajadzības, kā ēdienu, apģērbu, mājokli un veselības aprūpi.

Labklājības ministrija aprīlī prasīja nākamā gada valsts budžetā labklājības jomai atvēlēt papildu 27 miljonus eiro, kas tostarp nepieciešami minimālās pensijas celšanai.     

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti