Saeimas komisija vērtē Kabanova izteikumus par Dziesmu svētkiem

Saeimas Mandātu, iesniegumu un ētikas komisijas deputāti trešdien sākuši izvērtēt deputāta Nikolaja Kabanova (Saskaņas centrs) rīcību saistībā ar izteikumiem par Dziesmu un deju svētkiem un to dalībniekiem.

Šo jautājumu komisija sākusi skatīt pēc Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētāja Raivja Dzintara iesnieguma. Deputāti izvērtē, vai Kabanovs ir pārkāpis Saeimas deputātu Ētikas kodeksu laikraksta „Vesti Segodnja” publikācijā, ironiski paužot godu un cieņu aizskarošo attieksmi par Dziesmu un deju svētkiem un to dalībniekiem.

„Latviešu tautas vienu no vissvētākajām, visilgstošākajām tradīcijām pretstatīt krievu cilvēku sociālajām vajadzībām, manuprāt, tā ir nacionālā naida kurināšana, tā ir arī zaimošana, tā ir necieņa pret valstiskām vērtībām, arī lielu sabiedrības daļu,” pauda Raivis Dzintars.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, jau iepriekš Ētikas komisija izskatīja vairākus iesniegumus saistībā ar Kabanova rīcību. Vienreiz komisija atzina, ka Kabanovs, parakstoties par grozījumiem Satversmē, kas paredz krievu valodai otras valsts valodas statusu, nav ievērojis svinīgo solījumu (zvērestu) un tādējādi pārkāpis deputāta Ētikas kodeksu. Vēlreiz Kabanovs tika sodīts par viņa izturēšanos un iespējamo atrašanos alkohola reibumā darba laikā.

Abos šajos gadījumos komisija nolēma Kabanovam piemērot Saeimas Kārtības rullī paredzēto augstāko soda mēru - izteikt rakstveida brīdinājumu, paziņot par to Saeimas sēdē un publicēt komisijas lēmumu laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti