Panorāma

Policija novērš tiesu izpildītāja nolaupīšanu

Panorāma

Panorāma

Saeimas deputāti iztaujā Rīgas domniekus

Saeimas deputātu un Rīgas domnieku tikšanās paiet nekonstruktīvā gaisotnē

Par situāciju "Rīgas satiksmē" otrdien, 19. februārī, diskutēts arī Rīgas domē, kur iztaujāt Rīgas mēru un galvaspilsētas kapitālsabiedrību vadītājus bija ieradušies Saeimas deputāti. Nedaudz vairāk nekā stundu ilgā tikšanās gan pagāja visai nekonstruktīvā gaisotnē, abām pusēm apmainoties ar ironiskām piezīmēm un retoriskiem jautājumiem.

Pēc notikumiem "Rīgas satiksmē" Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas pārstāvji aicināja pie sevis gan "Rīgas satiksmes", gan arī Rīgas domes amatpersonas. Bet, tā kā no "Rīgas satiksmes" neviens neesot atnācis, savukārt pašvaldības pārstāvis nav varējis uz deputātu jautājumiem atbildēt pēc būtības, otrdien komisija Rīgas domē ieradās pati.

Uz tikšanos ar deputātiem bija aicināti arī citu domes kapitālsabiedrību vadītāji, bet jautājumi pārsvarā skāra "Rīgas satiksmi".

"Tie līgumi nav izpildīti, neviens no viņiem nav izpildīts, 88 autobusi nav piegādāti, nav piegādāti 45 trolejbusi un 13 tramvaji," klāstīja pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” pagaidu valdes priekšsēdētājs Anrijs Matīss.

Virkne Saeimas koalīcijas deputātu pārmetumu Rīgas domes vadībai bija arī par pašvaldības kapitālsabiedrībās nodarbinātajiem domes koalīcijas partiju biedriem. "Kad jūs nācāt pie varas, jūs tā arī pateicāt, ka tā vietā, lai virzītu profesionāļus, es virzīšu galveno kritēriju lojalitāti," norādīja Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas locekle Inese Voika ("Attīstībai/Par!").

Saeimas deputāti atsaucās arī uz vairākiem Valsts kontroles ziņojumiem, tomēr liela daļa diskusijas noritēja ne pārāk konstruktīvi.

"Vai ir kāda kapitālsabiedrība, kas nav saistīta, par kuras darbību nav ierosināta kāda krimināllieta saistībā ar korupciju vai naudas atmazgāšanu?" vaicāja Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdāja biedre Juta Strīķe (Jaunā konservatīvā partija). Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs teica, ka to nevar komentēt, jo "tā informācija nav publiski pieejama". "Tad jūs nevarat nosaukt nevienu kapitālsabiedrību, kurā nebūtu atklāts kāds korupcijas skandāls," turpināja vaicāt Strīķe. "Kā man uz to būtu jāreaģē, ja jūs izdarāt secinājumus manā vietā? Jūs jau pateicāt, ko gribējāt pateikt, jūs mana atbilde neinteresē," noteica Radzevičs.

"Mēs ļoti labi redzam šīs izvairīgās atbildes. (..) Jā, ir saskatāms mazliet varbūt ne teātris, bet jautājumi ir aktuāli, "Rīgas satiksme" ir aktuāla tēma," atzina Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Kaspars Ģirģens (KPV LV).

"Sausais atlikums, nu kā, ir politiskais process, kur pie visa, kas notiek ne tikai Rīgā, bet arī valstī un pasaulē, ir vainīga Rīgas dome," vērtēja Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa").

Kā zināms, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šobrīd izmeklē kukuļošanu trīs "Rīgas satiksmes" transportlīdzekļu iepirkumos par kopējo summu 270 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti