Saeimas deputāts Kļaviņš noliek mandātu

Aizdomās par krāpšanos ar degvielas kompensācijām turētais Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš (Zaļo un Zemnieku savienība) nolēmis nolikt deputātu mandātu, ziņo LTV Ziņu dienests.

Viņš jau uzrakstīja iesniegumu par mandāta nolikšanu.  Deputāts dokumentus par mandāta nolikšanu ceturtdien parakstīja pēc Saeimas sēdes.   

Jāstrādā zem vidējā, maksā virs vidējā, tu esi cienījams cilvēks, tikai viena lieta – nav gandarījuma, vēl nesen tā savu darbu Saeimā raksturoja Kļaviņš.   Ceturtdien žurnālistiem deputāts komentārus nesniedza.

Kļaviņa vietā deputāta mandātu tikai mēnesi pirms Saeimas vēlēšanām saņems Arvīds Ulme.

Zaļās partijas valde otrdien, 4.septembrī, vienbalsīgi nolēma apturēt Kļaviņa darbību partijā.

KONTEKSTS:

Sabiedrības uzmanība Kļaviņam pievērsta jūnijā, kad Saeimas deputāti deva atļauju Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) veikt kratīšanu viņa īpašumos. Izmeklētājiem ir aizdomas, ka viņš krāpies ar kompensācijām  par degvielu un, iespējams, Saeimas apmaksāto degvielu lējis savas veikalu firmas “Gandrs” automašīnās.

Bet LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” pirmdien vēstīja, ka Kļaviņam piederošajā veikalā “Gandrs” potenciālajam darbiniekam piedāvāta dubultā samaksas sistēma, kas liek domāt par aplokšņu algu esamību. Turklāt uzņēmumā ir veids, kā darbinieks var iegādāties dažādas preces ārpus veikala savām vajadzībām, apejot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksu.

Kļaviņš 13.Saeimas vēlēšanās nekandidē.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti