Dienas ziņas

Aicina pastiprināt ierobežojumus

Dienas ziņas

Ar skolēnu e-karti pusdienas vairs nevarēs iegādāties

Aicina pārskatīt masku valkāšanu skolās

Saeimas deputāti aicinās valdību atkārtoti vērtēt masku lietošanu skolās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Uzliekot par pienākumu skolās valkāt maskas, cietīs mācību kvalitāte, taču, nevalkājot maskas, ir risks infekcijas izplatībai – pie šādas dilemmas trešdien, 16. decembrī, nonāca Saeimas Mandātu komisija, kura vērtēja petīciju pret masku valkāšanu skolās.  Secinot, ka jautājums nav vienkāršs un ir arī emocionāls, komisija vienojās aicināt valdību atkārtoti vērtēt sejas masku ieviešanu sākumskolās.  

Tikai dažu dienu laikā 27 000 vecāku parakstījās pret jaunajiem noteikumiem – obligātu sejas masku lietošanu skolās no janvāra.  Idejas pretinieki – gan vecāki, gan arī pedagogu arodbiedrība – norāda, ka mazākie bērni nepratīs lietot maskas, tās apgrūtinot informācijas uztveri un arī pedagogiem būšot daudz grūtāk strādāt.

“Skolotājas nevarēs uzklausīt tos, kuri baidās sākt sarunu vai runā klusi,” bažas pauda parakstu vākšanas iniciatore Olga Petkeviča.

Savukārt Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga lūdza “deputātus iekāpt pedagogu profesionālajās kurpēs”.

Atbildīgā ministrija skaidro, ka masku nēsāšanai ir tikai viens iemesls – panākt, lai pēc iespējas ilgāk varētu notikt mācības klātienē un skolās varētu atgriezties arī 9. un 12.klašu skolēni.

Arī epidemiologi uzsver, ka masku lietošana palīdz ierobežot infekcijas izplatīšanos.

“Neviens risinājums nav ideāls, bet šajos apstākļos tas ir kompromiss,” norādīja Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.

Bet Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore Santa Līviņa piebilda – tas, vai bērni lietos maskas, lielā mērā ir atkarīgs no vecākiem.

Par masku lietošanu stingri iestājas ārsti, kuri uzsver, ka bērna veselību maskas neapdraud.

Komisijas deputāti bija gan masku atbalstītāju, gan pretinieku pusē, vienlaikus atzīstot, ka jāizšķiras starp maskām vai attālinātām mācībām.

Komisija vienbalsīgi atbalstīja priekšlikumu lūgt valdību  atkārtoti  izvērtēt lēmumu  par obligātu sejas masku lietošanu  arī sākumskolu audzēkņiem.

KONTEKSTS:

Pašlaik klātienē mācību process drīkst notikt tikai bērnudārzos un 1.–4. klasēm, bet 5.–6. klases no 7. decembra mācās attālināti. Tāpat līdz ārkārtējās situācijas beigām attālināti mācās arī 7.–12.klases. Bet no 4. janvāra skolās mācību procesa laikā un ārpus tā sejas maskas jānēsā visiem – gan skolēniem, gan skolotājiem, arī pašu jaunāko klašu skolēniem.

Tikai divas dienas pēc šī lēmuma portālā "Manabalss.lv" tika savākti vairāk nekā 20 000 parakstu un izskatīšanai Saeimā jau iesniegta iniciatīva ar aicinājumu atcelt valdības lēmumu visiem skolēniem uzdot skolās un ārpus tām valkāt mutes un deguna aizsegus.

Savukārt izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) atzina – ja Saeima nolems, ka 1.–4. klašu skolēniem skolās no janvāra tomēr nebūtu jālieto maskas, bet Covid-19 izplatība valstī līdz tam laikam nesamazināsies, būs jālemj arī par šo klašu skolēnu mācībām attālināti vai par garāku brīvlaiku, pēc tam pagarinot mācību gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti