Saeimā iesniedz iniciatīvu atcelt prasību skolēniem valkāt sejas maskas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Portālā "Manabalss.lv" ir savākti vairāk nekā 22 000 parakstu, un izskatīšanai Saeimā jau iesniegta iniciatīva ar aicinājumu atcelt valdības lēmumu visiem skolēniem uzdot skolās un ārpus tām valkāt mutes un deguna aizsegus.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) uzsvēra, ka plašākas sejas masku lietošana izglītības iestādēs gan pedagogiem, gan skolēniem būtu efektīvs risinājums Covid-19 infekcijas samazināšanai. To apliecina pozitīva pieredze vismaz sešās Eiropas valstīs, kur noteiktas stingras prasības par masku lietošanu skolās.

Vienlaikus arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) izteikusies, ka valdībai, iespējams, būs jāpārskata savs lēmums par prasību visiem skolēniem valkāt maskas skolā stundu laikā un arī ārpus skolas.

"Es nedomāju, ka parlamentā varētu par šo nosacījumu tikt nobalsots.

Acīmredzot valdībai būtu šis nosacījums jāpārskata kopā ar ekspertiem, kopā ar bērnu psihologiem.

Arī par šo jautājumu valdībai vajadzētu vēlreiz lemt kopā ar ekspertiem," tā LTV raidījumā "Rīta panorāma" atzina Mūrniece.

Uz to izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) steidzās atbildēt, ka gadījumā, ja no šīs prasības atteiksies un vīrusa izplatība aizvien turpinās augt, tad arī 1. līdz 4. klašu skolēni dosies attālinātajās mācībās. Turklāt daudzās citās valstīs maskas skolēni valkājot jau no sešu gadu vai pat agrāka vecuma. 

"Pamatā problēmas parasti ir galvās un nez vai bērnu galvās. Tā ir viena replika par maskām.

Mēs paši būsim priecīgi, ja janvārī epidemioloģiskā situācija būs krietni labāka un mēs varēsim izvairīties no masku piemērošanas skolās," sacīja izglītības ministre.

Tikmēr pagaidām maskas jāvalkā tikai pedagogiem, bet bērniem jānodrošina vismaz trīs kvadrātmetru platība. Daļa vecāku steiguši aizrādīt, ka ārpus stundām, starpbrīžos un koplietošanas telpās,

piemēram, garderobē distancēšanās prasību ievērošanu nodrošināt nereti nav iespējams, kas rada bažas par vīrusa izplatīšanos.

"Šādā gadījumā izglītības iestāde palīdzēs vecākam nodrošināt bērnam izglītību mājās. Šobrīd grozījumi ir atvieglojuši nokārtot mājmācību. Iepriekš tam bija nepieciešams vairākas darbības veikt, bet šobrīd pietiek ar vecāku iesniegumu. To vecāks raksta, ja pastāv šādas bažas un vecākam ir iespējas mājās apmācīt savu bērnu," stāstīja Izglītības kvalitātes valsts dienesta Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts.

Ja Covid-19 izplatība saruktu vismaz par pusi un vairāk, nepārsniedzot 4-5% pozitīvu testu pret visiem testētajiem iedzīvotājiem, tad skolās janvārī varētu vairāk atgriezties arī 9. un 12. klašu skolēni, kuriem pavasarī paredzēti eksāmeni un gala pārbaudes darbi. Bet tikai tad, ja koronavīrusa izplatību izdosies ierobežot.

KONTEKSTS:

Valdība Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā noteica stingrākus ierobežojumus, tostarp izglītības jomā. Klātienē mācību process drīkstēs notikt tikai bērnudārzos un 1.–4. klasēs. Skolās jānodrošina 3 kvadrātmetru platība vienam skolēnam. No 3. decembra bērnudārzos strādājošajiem visu laiku jānēsā maskas. 

Savukārt nākamgad  – no 4. janvāra skolās maskas būs jānēsā gan stundu laikā, gan ārpus mācību procesa gan skolēniem, gan skolotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti