Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs vēlas vadīt darba grupu, kas lems par Uzvaras laukuma nākotni

Saeimas Ārlietu komisija trešdien lems par īpašas darba grupas nolikuma izstrādi. To vēlas vadīt Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs no Nacionālās apvienības Rihards Kols.

Grupas mērķis būs izstrādāt likumprojektu par Uzvaras laukuma tālāko attīstību un noskaidrot, kā sakārtot Uzvaras laukumā esošā pieminekļa juridiski tiesisko stāvokli. Darba grupai tiek noteikts arī pastāvīgo locekļu statuss. Tāds būs vienam komisijas loceklim no Ārlietu, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas, kā arī katras no Saeimā pārstāvēto partiju frakcijas pārstāvim.

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards KolsElla Semjonova

  „Mēdz būt maldīgs priekšstats sabiedrībā – ja kaut ko nevar atrisināt, tad veidojam darba grupu, tomēr nē. Šis gadījums ir pilnīgs pretstats tam, jo šeit tiek kompleksi risināti jautājumi par Uzvaras laukumu. Šeit mēs runājam par Latvijas vēsturisko Uzvaras laukumu, kas tika izveidots divdesmitajos gados, Latvijas brīvvalsts laikā, un par to turpmāko attīstību, tajā skaitā ar nekur nereģistrēto būvju konstrukciju, kas tagad tiek dēvēti ar dažādiem nosaukumiem, kā Uzvaras piemineklis, Rīgas atbrīvotāju piemineklis un tā tālāk," stāstīja Kols.

  Viņš norādīja, ka pašlaik nav saņēmis pieteikumus no dalībniekiem, kuri to gribētu vadīt. Kols atklāja, ka pats izvirzīs savu kandidatūru.

  „Esmu pietiekami daudz iedziļinājies šajā procesā par dažādām niansēm, kas saistās ar Uzvaras laukumu, un esmu gatavs uzņemties virsvadību šī likumprojekta izstrādē,” norādīja Kols.

  KONTEKSTS:

  Pēc vairāk nekā pusgadu ilgām diskusijām deputāti vienojušies Uzvaras pieminekļa nākotnes izšķiršanai veidot jaunu darba grupu. Pagaidām ticamākais variants ir mainīt Uzvaras pieminekļa nosaukumu un pie pieminekļa izvietot plāksnes ar informāciju par Latvijas okupāciju. Kad tas varētu notikt, gan nav zināms.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti