Saeima spriedīs par nepievienošanos ANO migrācijas paktam

Ar vienas balss pārsvaru Saeima vienojās nākamajā parlamenta sēdē apspriest iecerēto rezolūciju par nepievienošanos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) globālajam drošas, sakārtotas un likumīgas migrācijas paktam.

Rezolūcijas projektā norādīts, ka minētā ANO pakta parakstīšana var nonākt pretrunā ar Latvijas tiesību aktiem, tāpēc aicina Ministru kabinetu nepievienoties šim paktam.

Tāpat Saeimā iesniegtajā dokumentā norādīts, ka eiroatlantiskās kopienas valstis saskaras ar masveida nekontrolējamas migrācijas izaicinājumiem. To apturēšanai nepieciešama Eiropas Savienības jūras un sauszemes ārējo robežu efektīva kontrole.

ANO piedāvātais pakts esot pretrunīgs un ar vienpusīgu pozīciju, turklāt tas paužot “nacionālai valstij nepieņemamu vēstījumu” un mazinot valstu lomu lēmumos par imigrācijas jautājumiem. “Pakts noklusē imigrācijas radītos riskus valstu un sabiedrību drošībai, ekonomikai un identitātei,” norādīts rezolūcijas projektā.

Deputāts Jānis Dombrava
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

Par rezolūcijas skatīšanu iestājās Nacionālās apvienības pārstāvis Jānis Dombrava. Debatēs viņš kritizēja ANO migrācijas paktu: “Runa par bēgļiem ir tikai otrajā lapaspusē no 34. Visās citās lapaspusēs tiek lietots termins “migrants”. Savukārt

saistības, ko valsts uzņemtos pildīt, ja grib pildīt šo pakta būtību, ir ļoti dramatiskas.

Strauja pieteikumu izskatīšanas procedūra, pat šo migrantu neaizturēšana, neturēšana aizturēto centros, piekļuves nodrošināšana darba tirgum, dažādi sociālie labumi, ko valsts apņemtos sniegt.”

Deputāte Vita Anda Tērauda
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

Nacionālās apvienības deputāta runu gan kritizēja apvienības „Attīstībai/Par!” pārstāvji, tostarp Vita Anda Tērauda: “[Nacionālās apvienības deputāta Riharda] Kola sastādītais dokuments ir pilns ar faktoloģiskām kļūdām. Esmu par pierādījumos balstītu politiku, un šis dokuments tāds nav. Pirmkārt, Kola kungs apgalvo, ka globālais pakts mazina nacionālo valstu lomu lēmumos par imigrācijas jautājumiem. Pakta teksts – 15.panta C daļa – atkārtoti apstiprina valstu suverēnās tiesības noteikt savu valsts migrācijas politiku.

Pakts ir rekomendējošs, nevis saistošs, un tas apstiprina valstu suverēnās tiesības šajā jomā.”

ANO migrācijas pakts raisījis debates ne tikai Latvijā, bet arī virknē citu valstu. Iebildes pret to paudušas ASV, Austrija, Čehija,  Ungārija, Polija, Bulgārija un Šveice. Savukārt, piemēram, Igaunijas parlaments pauda atbalstu valsts dalībai migrācijas  paktā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt