Saeima noraida opozīcijas rosināto deklarāciju par valdības kļūdām cīņā ar Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

14. Saeimas vairākums sēdē ceturtdien, 1. decembrī, noraidīja vairāku opozīcijas deputātu rosināto deklarāciju "Par 13. Saeimas un tās izveidotās valdības pieļautajām kļūdām un pārspīlējumiem, cīnoties ar Covid-19 infekcijas izplatību".

Deklarāciju parakstījuši vairāki deputāti no opozīcijas partijām "Latvija pirmajā vietā" un partijas "Stabilitātei!". Viņi rosināja Saeimu deklarēt, ka Latvijas valsts "nosoda pašas valsts īstenoto vēršanos pret saviem pilsoņiem Covid-19 novēršanas laikā", kā arī "nosoda visu to personu rīcību, kuras piedalījās nepamatoto represiju īstenošanā".

Tāpat deputāti aicināja Saeimu deklarēt, ka "Latvijas valsts nožēlo, ka valsts politikas rezultātā ir nodarīts neatgriezenisks kaitējums bērnu un jauniešu attīstībai, jo īpaši mazāk turīgās ģimenēs, kā rezultātā valstij ir vairāku gadu garumā jāmazina kaitējuma ilgtermiņa ietekme uz nacionāla mēroga izglītības, sporta un socializēšanās programmām, tai skaitā nometnēm visu vecumu bērniem un jauniešiem".

Deputāti deklarācijā aicinājuši Saeimu atzīt, ka valsts "ir grāvusi arī ārsta profesijas prestižu sabiedrībā". Tāpat rosināts Saeimai apņemties kompensēt "tos finansiālos zaudējumus un morālās ciešanas, kas ievērojamai sabiedrības daļai tika sagādātas valsts realizētās politikas dēļ".

KONTEKSTS:

Brīdī, kad Latvijā sākās strauja jaunā koronavīrusa Covid-19 izplatība, Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") vadītā valdība noteica virkni ierobežojumu, lai mazinātu slimības izplatību un izbēgtu no slimnīcu pārslodzes. Dažāda veida ierobežojumi Latvijā bija spēkā no 2020. gada pavasara līdz 2022. gada pavasarim. Latvijas slimnīcas pārstrukturizēja savu darbu, lai tiktu galā ar pieaugošo Covid-19 slimnieku plūsmu, mediķi bija pārslogoti. Savukārt skolās mācības ik pa laikam notika attālināti, bet darba devējiem bija ļauts atlaist darbiniekus bez Covid-19 sertifikāta.

Aināra Šlesera vadītais politiskais spēks "Latvija pirmajā vietā" pirms 14. Saeimas vēlēšanām dažādos publiskos pasākumos iestājās par brīvprātīgu vakcināciju pret Covid-19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti