Saeima nepieņem parakstus ar lūgumu neslēgt Alūksnes slimnīcu

Saeima nosūtījusi atpakaļ iesniedzējiem teju 11 000 parakstu, ar kuriem iedzīvotāji prasīja saglabāt Alūksnē diennakts veselības aprūpi. To nācies darīt, jo pārāk daudz parakstu bijuši nederīgi.

396 cilvēkiem bija norādīti neatbilstīgi personas kodi, bet 1064 cilvēki personas kodu vispār nebija uzrakstījuši.

Rezultātā pāri palicis mazāk nekā 10 000 derīgu parakstu, kas vajadzīgi, lai Saeima ierosinājumu nodotu izskatīšanai komisijās.

Parakstu vākšanas iniciatori šādu notikumu pavērsienu sauc par negaidītu. „Godīgi sakot, mēs esam diezgan pārsteigti. Mēs domājām, ka 11 000 parakstu būs pietiekami, ja arī kāds atbirums būs. Bet atbirums tiešām ir ļoti, ļoti liels,” saka viens no iniciatoriem Aivars Fomins.

Viņš noraida varbūtību, ka daļa parakstu ir viltoti.

„Es domāju, ka cilvēki vienkārši ir vai kļūdījušies, vai varbūt, labu gribēdams, kāds gribējis parakstīties par mammu, vai kāds otrreiz. Man ir grūti izskaidrot katru situāciju. Bet vienalga, vai tie ir 11 000, vai tie ir 9500, cik ir derīgie paraksti, tas arī ir milzīgs skaitlis,” saka Fomins.

Kad paraksti nonāks atpakaļ pie iniciatoriem, viņi centīsies apzināt nederīgo parakstu īpašniekus un iegūt viņu apstiprinājumu korektā formā. Pēc tam parakstus vēlreiz sūtīs uz Saeimu. Tam gan vairāk būs simbolisks raksturs, norāda Fomins, jo parakstu vācēji uzticas izskanējušajām ziņām, ka koalīcija ar veselības ministri jau panākusi vienošanos par diennakts aprūpes saglabāšanu Alūksnes slimnīcā.

Ziņots, ka iepriekš runas par iespējamo Alūksnes slimnīcas slēgšanu, pārveidojot to par dienas stacionāru, lika Ziemeļvidzemes iedzīvotājiem piketēt pie Saeimas. Viņi norādīja, ka ceļš līdz Balviem, Madonai vai Valmierai tiem būtu pārāk tāls.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti