Sabiedriskie mediji nodrošinās Lieldienu dievkalpojumu translācijas

Latvijas Televīzija un Latvijas Radio arī šogad Lieldienās dievkalpojumus pārraidīs gan televīzijas un radio, gan interneta un sociālo mediju platformu tiešraidēs.

Lai palīdzētu ticīgajiem īstenot savas garīgās prakses arī apstākļos, kad pulcēšanās ir aizliegta  un savas un citu drošības dēļ ikvienam jācenšas palikt mājās, Latvijas Televīzija un Latvijas Radio piedāvās iespējas dievkalpojumus vērot un klausīties attālināti.

Lielajā piektdienā, 10. aprīlī:

LR1 tiešraidē pulksten 13.05 – Ekumēniskais krusta ceļš. Tajā piedalīsies Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs un priesteris Jānis Meļņikovs, Rīgas Āgenskalna baptistu draudzes mācītājs Edgars Mažis, Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes draudzes mācītājs Krists Kalniņš, Ādažu Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ivars Jēkabsons, kā arī aktieri Rēzija Kalniņa un Ģirts Ķesteris.

LTV “Facebook” lapā tiešraidē pulksten 22.00 – Krusta ceļš no Vatikāna. LTV1 ēterā – pulksten 23.00.

Klusajā sestdienā, 11. aprīlī:

LR1 tiešraidē pulksten 22.00 – Lieldienu nakts dievkalpojums no Rīgas Lutera baznīcas. Dievkalpojumu vada mācītāji Kaspars Simanovičs, Linards Rozentāls un Indulis Paičs.

Lieldienās, 12. aprīlī:

LTV1, LR1 un LTV “Facebook” lapā tiešraidē pulksten 12.00 – Lieldienu rīta dievkalpojums Rīgas Domā. Dievkalpojumu vada Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Dievkalpojumā piedalīsies trompetists Jānis Porietis, ērģelnieks Aigars Reinis un kantors Guntars Prānis.

LTV1 pulksten 13.00 – kristīgo konfesiju bīskapu apsveikumi Lieldienās.

LR1 visas dienas garumā – kristīgo konfesiju vadītāju apsveikumi. Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags uzrunās klausītājus pulksten 14.00, Latvijas Pareizticīgo baznīcas arhibīskapa metropolīta Aleksandra apsveikums būs dzirdams pulksten 15.00, Septītās dienas adventistu baznīcas Latvijas draudžu bīskaps Vilnis Latgalis klausītājus sveiks pulksten 17.00, Vasarsvētku draudžu apvienības bīskaps Modris Ozolinkēvičs – pulksten 18.00, Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Kaspars Šterns – pulksten 20.00, savukārt Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankēviča Lieldienu apsveikums ēterā skanēs pulksten 21.00.

Otrajās Lieldienās, 13. aprīlī:

LR1 tiešraidē pulksten 11.00 – Svētā mise Otrajās Lieldienās no Sv. Jēkaba Katedrāles. Misi vada Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankēvičs.

LTV1 un LTV “Facebook” lapā pulksten 13.00 – pāvesta Franciska uzruna “Urbi et Orbi” (“Pilsētai un pasaulei”) no Vatikāna.

Naktī no 18. uz 19. aprīli:

LTV1 (ar tulkojumu latviešu valodā), Latvijas Radio 4 – “Doma laukums” (oriģinālvalodā) LTV krievu satura “Facebook” lapā (oriģinālvalodā) tiešraidē pulksten 23.55 – pareizticīgo Kristus Augšāmcelšanās svētku dievkalpojums no Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles. Sprediķi teiks Visaugstisvētītais Rīgas un Visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs.

19. aprīlī

LTV1 pulksten 11.45 – bīskapu apsveikumi pareizticīgo Kristus Augšāmcelšanās svētkos.

Sabiedrisko mediju piedāvātās lineārās televīzijas un radio pārraides iespējams tiešraidē skatīties un klausīties, arī izmantojot sabiedrisko mediju satura atskaņotāju REPLAY.lv, kurā pieejams arī pārraižu arhīvs un daudzveidīgs sabiedrisko mediju oriģinālsaturs, kā arī portālā lsm.lv un latvijasradio.lv.

Sabiedriskie mediji atgādina – lai arī priekšā ir četras brīvdienas, Ministru kabineta noteiktie pulcēšanās ierobežojumi arvien ir spēkā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti