Sabiedriskā transporta ietilpību Covid-19 izplatības dēļ samazina līdz 65%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

14 dienu kumulatīvajam Covid-19 saslimstības rādītājam pieaugot virs 100 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, uz 65% un dažos gadījumos uz 70% līdzšinējo 80% vietā samazināts pieļaujamais sabiedriskajā transportlīdzeklī uzņemamo pasažieru skaits, informēja Autotransporta direkcijā.

Ja sabiedriskajā transportlīdzeklī tā specifikas dēļ nav iespējams kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, pārvadātājam jāaicina pasažieri izvēlēties vietas tā, lai transportlīdzekļa salons būtu vienmērīgi piepildīts un iespēju robežās tiktu ievērotas distancēšanās prasības.

Autotransporta direkcijā norādīja, ka pārvadātāji turpina regulāri dezinficēt transportlīdzekļus, īpašu uzmanību pievēršot virsmām, kurām pasažieri biežāk pieskaras. Tāpat pārvadātāji regulāri vēdina transportlīdzekļus gan reisa galapunktā, atverot logus un durvis, gan arī reisa izpildes laikā, izmantojot automātiskās ventilācijas sistēmas vai piemērotu laika apstākļu gadījumā atverot lūkas, logus un veicot visu durvju atvēršanu pasažieru iekāpšanas pusē pieturvietās.

Prasība par sejas maskas lietošanu, braucot sabiedriskajā transportā, joprojām ir spēkā.

Direkcijā norādīja – pasažieri aicināti izvērtēt sava brauciena nepieciešamību un īsāku attālumu mērot ar kājām vai velosipēdu.  Ja citu pārvietošanās alternatīvu nav, rekomendēts braukt laikā, kad sabiedriskajā transportā ir mazāk pasažieru.

Saskaņā ar valdības lēmumu pasažieru skaitu, ko var uzņemt vienā sabiedriskajā transportlīdzeklī, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai, varēs palielināt:

  • ja 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits Latvijā būs mazāks par 100, vienā sabiedriskajā transportlīdzeklī varēs uzņemt 80% pasažieru no tā ietilpības;
  • ja saslimstības rādītāji būs ne vairāk kā 20 jauni gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, sabiedriskajā transportlīdzeklī pasažieru skaits varēs būt 100% apmērā.

KONTEKSTS:

Latvijā vasaras izskaņā turpināja pieaugt Covid-19 saslimstība, un 27. augustā 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 sasniedza 101,7 atzīmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti