Panorāma

Uzdod pārskatīt jaunos elektrības sadales un pārvades tarifus

Panorāma

Panorāma

Rumānija patrulēs Baltijas valstu gaisa telpā

Rumānija patrulēs Baltijas valstu gaisa telpā un Rīgā atvērs vēstniecību

No nākamā gada Rumānija piedalīsies Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanā. To trešdien, 23. novembrī, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu paziņoja Rumānijas prezidents Klauss Johanniss. Viņš Latvijā ieradies oficiālā vizītē, godinot abu valstu diplomātisko attiecību simtgadi. Prezidenti pārrunāja Latvijas un Rumānijas sadarbību ekonomikas, drošības, izglītības un citās jomās.

Ar orķestri pie Rīgas pils Valsts prezidents Egils Levits sagaidīja Rumānijas prezidentu Klausu Johannisu. Tā ir pirmā Rumānijas prezidenta vizīte Latvijā kopš 2001. gada. Abas valstis šogad svin simtgadi kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas.

Tikšanās laikā ar Levitu un citām Latvijas amatpersonām Johanniss pārrunāja divpusējo sadarbību ekonomikā, drošībā un izglītībā. Puses vienojās, ka no nākamā gada Rumānija iesaistīties Baltijas valstu, toskait Latvijas, gaisa telpas patrulēšanā.

Valstu vadītāji arī vienojās, ka jāpastiprina sadarbība zinātniskās izpētes un izstrādes jomā. Lai to panāktu, Rumānija atvērs Rīgā savu vēstniecību.

Turklāt no nākamā gada maija atsāksies tiešie lidojumi starp Rīgu un Bukaresti.

"Es gribu izteikt gandarījumu par to, ka Rumānija nolēmusi atvērt vēstniecību Rīgā. Šis lēmums patiešām ir ārkārtīgi svarīgs, lai turpinātu mūsu bilatelārās attiecības, arī ekonomiskās attiecības, politiskās attiecības un vispār lai mēs labāk varētu koordinētu mūsu kopējo interešu realizāciju," teica Levits.

Latvijai un Rumānijai ir svarīga viedokļu koordinēšana gan NATO, gan Eiropas Savienības formātos. Arī tagad, jo Rumānija pašlaik ir procesā, lai pievienotos Šengenas zonai.

"Es pateicos Levita kungam par pastāvīgo atbalstu Rumānijas iekļaušanai Šengenas zonā un tāpat arī Rumānijas dalībai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā.

Mēs runājām arī par to, ka vajadzētu ciešāk sadarboties Eiropas Savienības formātā, ņemot vērā to, ka mūsu viedokļi par galvenajām Eiropas Savienības aktualitātēm tik tiešām ir ļoti līdzīgi," sacīja Johanniss.

Puses apsprieda arī energokrīzi un veidus, kā būtu iespējams mazināt energoresursu cenas. Uzmanību veltīja arī Krievijas izraisītajam karam Ukrainā un tā sekām.

Pēc tikšanās ar Levitu Johannisam bija atsevišķas tikšanās arī ar vairākām citām Latvijas amatpersonām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti