Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

R.Vējonis par «oligarhu lietu»: jāstiprina izmeklēšanas iestādes

Neskaidrības par bērnudārza labiekārtošanas projektu

Rūjienā vecāki bažīgi par drošību jaunajā bērnu laukumā pie bērnudārza

Rūjienā pie vienīgā bērnudārza top apjomīgs āra dabas klašu projekts, taču audzinātājas un daļa bērnu vecāku ir nobažījušies gan par tā gaitu, gan iznākumu. Jau pirmajā izveidotajā dabas klases laukumā ne visi tajā izvietotie elementi ir droši, un konstatēti arī citi trūkumi. Bērnudārza vadība sola nepilnības novērst

Pie Rūjienas bērnudārza kopumā plānoti seši jauni āra laukumi, kas paredzēti dabas pedagoģijas nodarbībām. Katram arī sava tēma, ko bērni tur varēs apgūt. Tā pirmajā laukumā, kas jau tapis, apspēlēta meža tēma.

Laukumā ir arī daži rotaļu elementi, kas rada bažas vecākiem. Piemēram, kāpšļiem nav drošības margu, pie kā bērniem pieturēties. Uz to arī norādījusi Veselības inspekcija. Vecākiem un audzinātājām arī apgrūtinoši būt bērnam līdzās, jo nākas kāpt apstādījumos.

Kameras priekšā gan vecāki atsakās runāt, bet viņu viedoklim piekrīt viena no bērnudārza audzinātājām. Viņasprāt, laukums arī par mazu un, lai arī ideja par dabas pedagoģiju ir laba, bērniem nepieciešama ar zaļā zona, kur izskrieties. “Tā platība bērniem ļoti maza un, ja izej ārā un visu laiku ir nodarbības, tad kurā brīdī bērnam paliek brīvais laiks skriet, izlikt enerģiju,” saka audzinātāja Lolita Pozikova.

Bērnudārza vadītāja stāsta, dabas klases arī nav paredzētas brīvām darbībām, bet iespējas izkustēties jau ir iestādei blakus publiskajā rotaļu laukumā un būs arī, īstenojot projekta pārējās kārtas.

Ar Veselības inspekciju jau pārrunāts, kas jāizmaina bērnu drošības uzlabošanai, bet šobrīd konstatētos trūkumus būvnieks novērsīs par saviem līdzekļiem.

Par projektu un ideju bažas un neskaidrības, iespējams, radušās nepietiekamas informācijas dēļ. “Domāšu par to, kā informēt vecākus un darbiniekus, arī plašāku sabiedrību. Iespējams, ir vairāk vajadzīgas publikācijas vietējā presē,” saka bērnudārza “Vārpiņa” vadītāja Lilita Romanovska.

Bērnudārza teritoriju labiekārto par pašvaldības līdzekļiem, un tas varētu izmaksāt divus miljonus eiro. Bērnu vecāki piebilst – ja reiz projekts ir tik dārgs, tad par visām laukuma drošības un pielietošanas iespējām skaidrībai bija būt jau tad, kad to apstiprināja. Pašvaldībā norāda, iespējams, kas nepamanīts palika līdz ar izmaiņām Būvniecības likumā. “Pie jaunām būvniecībām vairs netiek prasīti noteikumi no Veselības inspekcijas. Savukārt pati Veselības inspekcija turpina kontrolēt un no viņu puses tad arī izskanēja ierosinājumi, lai papildus tiktu aprīkots,” saka Rūjienas novada pašvaldības Nekustamo īpašumu nodaļas vadītājs Dairis Lācis.

Tā kā projekts tiek realizēts pa kārtām, katru gadu pašvaldības budžetā paredzot tai nepieciešamo summu, sagaidāms, ka visas dabas klases ap bērnudārzu būs uzbūvētas pēc četriem gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti