Dienas ziņas

Vienojas partijām dot 4,5 miljonus eiro gadā

Dienas ziņas

Piemin represijās nonāvētos robežsargus

Domstarpības par Rugāju novada stadionu

Rugāju novads Valsts kontroles pārmetumos saskata centienus noniecināt mazās pašvaldības

Rugāju novada pašvaldība saņēmusi kritiku pēc Valsts kontroles revīzijas, kurā vērtēja  infrastruktūras objektus, kas uzbūvēti ar Eiropas fondu finansējumu un Valsts kases izsniegtu aizņēmumu. Tika pārmesta daudzfunkcionālā stadiona izbūve, kas veikta ūdenssaimniecības attīstības projekta vietā. Vietvara Valsts kontroles pārmetumos saskata centienus noniecināt mazās pašvaldības.

Rugāju novada vidusskolas daudzfunkcionālais stadions uzbūvēts 2013. gadā un pašlaik ir viens no modernākajiem šāda veida objektiem Latvijā. Nupat notikušās Valsts kontroles revīzijas rezultātā tas kļuvis par vienu no 15 objektiem, kā būvniecība atzīta par neatbilstošu iedzīvotāju reālajām vajadzībām. "Vieni tādi kārtīgi meli bija, ka mēs esam uzcēluši stadionu, bet neesam attīstījuši ūdens saimniecību. Tās ir pilnīgas muļķības. Tieši paralēli notika šie abi projekti. Manuprāt, tas ir - administratīvi teritoriālās reformas iespaidā noteikti jāparāda valstij, ka mazās pašvaldības nav spējīgas funkcionēt un nelietderīgi izmanto naudu," teica Rugāju Sporta centra direktors Lauris Krēmers.

Stadionu regulāri izmanto Sporta centra vieglatlēti, futbolisti un basketbolisti; brīvlaikos te tiek organizētas nometnes un dažādas sporta sacensības, šurp braucot arī blakus novadu jauniešiem. Arī uzturēšanas ziņā stadions neprasa būtiskus finansiālus ieguldījumus, norāda Sporta centra direktors. "Precīzi aprēķinu nav tieši par stadionu. Bet tā kā mums ir mākslīgais futbola laukums, tad tas neizmaksā tik lielus līdzekļus, kā tiek dažādos portālos un arī valsts kontroles ziņojumā tiek aprakstīts," pauda Krēmers.

Par viennozīmīgu vērtību un prioritāti Rugāju novadā tiek atzīta skola un tās sniegtās iespējas jauniešiem šeit uz vietas kā mācīties, tā arī izklaidēties. Tām jaunajām ģimenēm ar bērniem, kas vēlas dzīvot Rugāju novadā, ir būtiska šīs skolas infrastruktūra un ar to saistītās sportošanas iespējas. "Lai cilvēki paliktu Rugājos, ir vajadzīgas darba vietas, laba skola, kāda izklaides vieta, veikali, kur izklaidēties, stadions, mums ir skeitparks," atzina Rugāju novada vidusskolas 9.klases skolniece Kristiāna Keiša.

Rugāju stadions nebūtu jāvērtē kā tikai sporta infrastruktūra, tā vērtība nav nosakāma vien naudas izteiksmē. Turklāt  mūsdienīga dzīvesveida izpratnē šādu objektu pieejamība tuvāk dzīvesvietai būtu attiecināma arī uz lauku vidi. "Protams, mēs viņu nevaram attīstīt kā tādu biznesa projektu un pelnīt ar stadionu. Nē! Tāds arī nebija plāns un nebija mērķis. Mērķis bija radīt vidi, lai bērniem būtu kvalitatīvas iespējas sportot," norādīja Krēmers.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti