Rosina saukt pie atbildības «naudas mūli» par 3 miljonu eiro «atmazgāšanu»

Valsts ieņēmumu dienests (VID) nodevis kriminālvajāšanai tā saukto “naudas mūli” par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā, informēja VID.

VID izmeklēšanā noskaidroja, ka persona laika periodā no 2011. gada novembra līdz 2017. gada novembrim citas personas uzdevumā par samaksu veica apjomīgus skaidras naudas pārvadājumus. Skaidras naudas deklarācijās netika uzrādīta patiesā naudas izcelsme un izlietojuma mērķis, tādējādi legalizējot noziedzīgi iegūtus līdzekļus.

Uzlikti aresti kustamajai un nekustamajai mantai par kopējo vērtību 308 969 eiro.

Aizdomās turētajai personai piemērots apcietinājums, un tā izsludināta meklēšanā.

VID informēja, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika veikta apjomīga izmeklēšana, lai iegūtu pietiekamu pierādījumu kopumu, un 2021. gada septembrī kriminālprocess tika nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

VID arī atgādināja, ka būt par “mūli” ir nelikumīgi. Cilvēkiem, kas iesaistās šādās shēmās, var būt smagas sekas, jo noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija ar citu personu starpniecību ir nelikumīga un bargi sodāma darbība. Tādēļ tiesībaizsardzības iestādes aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un atbildīgiem, nepiekrist aizdomīgiem svešu personu izteiktiem “vieglas naudas” piedāvājumiem, bet ziņot par tiem Valsts policijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti